Maverick Vinales ukończył bezpłatne szkolenie podczas Grand Prix Holandii przed Fabio Quartararo

Tak jak od początku weekendu, Maverick Viñales jest najszybszym zawodnikiem w Assen. W sobotę rano Hiszpan po raz kolejny zdominował trzecią sesję treningową Grand Prix Holandii, wyznaczając czas 1’32”336 przed kolegą z drużyny Fabio Quartaro (0”197) i Paulem Espargaro (0”305). ).

Za czwartym (0″517) Alexem Espargaro, zawodnicy Suzuki Joanne Mir i Alex Rins zaliczyli jeden ze swoich najlepszych startów w weekend w tym sezonie, zajmując miejsce piąte (0″412) i szóste (0″509). 517), Oliveira (8 w 0,535) i Miller (10 w 0,571) zdobyli swoje bezpośrednie miejsce w Q2.

Przybywając również pokonał włoską legendę Valentino Rossi. Na jednym ze swoich ulubionych torów siedmiokrotny mistrz świata MotoGP, który w tym sezonie był nie lepszy niż 10. w wyścigu (w Mugello), zajął 9. miejsce za próbę wywołania w niedzielę małego uśmiechu.

Top 10 bardzo ciasnych kierowców (10 kierowców w mniej niż 6 dziesiątych), którzy pozostawili wielu klientów u drzwi drugiego kwartału od 14.10, Johann Zarco (11 w 0”602), Francesco Bagnaia (12 w 0”605 ), Marc Marquez (15, 0’733), a nawet Jorge Martin (13, 0’638) będą walczyć o dwa ostatnie bilety i nową szansę na dobre występy w sieci.

READ  Merkato | Mercato-Ohm: Fani milczą o rekrutacji Longorii!