Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mauritius stoi w obliczu eksplozji przypadków, zanim w pełni zostanie ponownie otwarty dla turystów

Szpitale są przepełnione, wentylatorów brakuje, a na cmentarzach są ofiary COVID-19 Pełna: wyspa Morris Stoi w obliczu eksplozji problemów z wezwaniami, a na pełne ponowne otwarcie granic ma niecałe trzy tygodnie.

Oficjalnie wszystko jest gotowe na przyjęcie turystów o 1On jest Październik w tym raju na Oceanie Indyjskim słynie z dziewiczych plaż i czystej wody. Cel zaszczepienia 60% populacji został przekroczony, a 61% populacji Mauritiusa otrzymało co najmniej dwie dawki 11 września, a władze potwierdziły w zeszłym tygodniu, że szczepienie jest obowiązkowe w niektórych działaniach, w tym w sektorze turystycznym, pod kara kary. grzywien lub kary pozbawienia wolności.

Przeczytaj także Covid-19: Mauritius ponownie otwiera swoje granice dla zaszczepionych osób, którym brakuje światła słonecznego

Ale poza oficjalnymi przemówieniami i kampaniami promocyjnymi na wyspie panuje niepokój. „Sytuacja się pogarsza, ale są instrukcje, abyśmy się nie komunikowali, mówi lekarz pod warunkiem zachowania anonimowości. Priorytetem rządu jest zapewnienie sprawnego otwarcia granicy 1On jest Październik. “

15 lipca kraj ponownie otworzył swoje granice tylko dla osób zaszczepionych, które musiały tam pozostać „Bańki kurortu” przez czternaście dni, zanim pozwolono im zaryzykować po negatywnym teście PCR. od 1On jest W październiku turyści – zaszczepieni lub nie – będą mogli jechać, gdy uzyskają negatywny wynik testu PCR sprzed 72 godzin przed przybyciem na wyspę.

„Czy przyciągniemy monety czy zmienne?”

To ponowne otwarcie jest niecierpliwie oczekiwane w sektorze turystycznym, który odpowiada za 25% PKB wyspy i 250 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy. „Moja restauracja jest pusta od marca 2020 r. Jeśli turyści nie wrócą, klucz będę musiał schować pod mopem”, podsumowuje John Behari, restaurator. Recepcjonistka hotelowa, Diana Mutosami “złapał mnie” otwórz to ponownie. Nie było już czternastu dni kwarantanny i nagle znaleźliśmy się bez siatki bezpieczeństwa. Czy witając turystów przyciągniemy monety czy warianty? “, ona się zastanawia.

READ  Amerykańskie „Lady Lobsters”, 101 lat i wciąż polujące

Od czasu częściowego wznowienia w połowie lipca liczba spraw wzrosła ponad dwukrotnie o jedną piątą, z 2461 16 lipca do 12 616 10 września. Według danych zebranych przez AFP wzrost ten jest największy w Afryce w tym okresie. Od początku epidemii na Mauritiusie odnotowano 1005 przypadków na 100 000 mieszkańców, co jest liczbą znacznie wyższą niż średnia afrykańska (598). Rząd przypisuje wzrost luźnemu zachowaniu i utrzymuje, że nowe przypadki są często bezobjawowe.

Przeczytaj także Covid-19: Na Mauritiusie drugie zamknięcie w więzieniu osłabia osoby znajdujące się w najbardziej niekorzystnej sytuacji

Oskarżając mieszkańców o niedoszacowanie liczby zgonów, władze poprawiły tę liczbę w piątek, 10 września. Początkowo ogłoszona 34 zgonów, liczba zgonów wzrosła do 89 od początku pandemii. Minister zdrowia podkreślił jednak, że zdecydowana większość z nich nie była bezpośrednio spowodowana przez Covid-19, ale raczej współzachorowalność.

Na cmentarzu Bejara, gdzie pochowane są ofiary Covid-19, strefa epidemii zapełnia się. Ciała są teraz pochowane w Bois-Marchane na północy wyspy, ku rozczarowaniu mieszkańców. 8 września niektórzy rzucali kamieniami w konwój organów służby zdrowia, które przybyły, by pochować ciała.

„Ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji”

Formalna retoryka budzi nieufność. Kraj zamknęliśmy, ale liczba spraw rośnie. Teraz, gdy granica jest otwarta jak okno, coś drży”, ocenia Paul Pierre, taksówkarz, kwestionujący skuteczność szczepionek. Odkryto wariant o nazwie C.1.2, ale jest to wariant “klasyczny” Nie ma innego powodu do niepokoju, powiedział Laurent Musanjo, przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na wyspie.

Mimo wszystko stan szpitali nie uspokaja. “Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak zła jest sytuacja. Powiedziano nam o wielu bezobjawowych przypadkach, ale naprawdę jesteśmy poza naszymi możliwościami, jeśli chodzi o przypadki objawowe “, mówi pielęgniarka w ośrodku leczenia Covid-19.

READ  Ponad 100 rannych w nocnych starciach w Jerozolimie
Przeczytaj także Wraz z wirusem Corona „wszystko nagle się zatrzymało”: Afryka opłakuje zaginionego turystę

Lider opozycji Xavier Duval ostrzegł na początku września państwa “niepokojący” Opieka pooperacyjna “bolesny” Łóżko z respiratorem dla przyjaciela z chorobą serca i Covid-19. Powiedział, że zadzwonił do głównego szpitala na wyspie i kilku prywatnych klinik, zanim ośrodek ostatecznie zgodził się przyjąć jego przyjaciela, ale tylko na 48 godzin. „Obawiam się, że Morris dojdzie do punktu, w którym będziemy musieli zdecydować, kto otrzyma tlen, a kto będzie musiał umrzeć”., przestraszony.

Świat z AFP