Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Policjant Derek Chauvin ponownie nie przyznał się do winy

Derek Chauvin, policjant skazany za morderstwo z
Afroamerykanin George FloydA jego trzej byli koledzy, którzy byli obecni we wtorek w dniu tragedii, przyznali się do niewinności na początku nowego postępowania, tym razem przed sądem federalnym.

45-letni Derek Chauvin nie przyznał się do żadnych wykroczeń związanych ze śmiercią 40-letniego Murzyna, który klęczał na jego szyi przez około dziesięć minut w maju 2020 r. w Minneapolis.

Działania następcze

Odsiaduje już wyrok 22 i pół roku więzienia Zwolniony w czerwcu po nadzwyczajnym procesie przed sędzią stanu Minnesota. Podczas przesłuchań jego prawnik stwierdził, że jest zadowolony z przestrzegania ustalonych procedur policji i że śmierć George’a Floyda była spowodowana problemami zdrowotnymi związanymi z używaniem narkotyków, nie przekonując przysięgłych.

Jego trzej byli koledzy, Tu Thau, Alexander King i Thomas Lane, mają stanąć przed sądem w marcu za „współudział w morderstwie” również przed sędzią z Minnesoty. Równolegle sąd federalny oskarżył czterech mężczyzn o „pogwałcenie konstytucyjnych praw” George’a Floyda.

„Podwójne” pościgi

Takie „podwójne” procesy są dozwolone w Stanach Zjednoczonych, ale są stosunkowo rzadkie i odzwierciedlają wagę tej sprawy w samym sercu gigantycznych demonstracji przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w całych Stanach Zjednoczonych. W tym komponencie zostaną one przedstawione we wtorek przez łącze wideo sędziemu federalnemu. Sędzia odczyta akt oskarżenia i oczekuje się, że czterej mężczyźni powiedzą, czy przyznają się do winy.

Według lokalnej prasy Derek Chauvin od kilku tygodni negocjuje ugodę, która uniemożliwiłaby mu nowy proces. A la fin du premier, il avait présenté ses condoléances à la famille Floyd et évoqué à demi-mot cette opcja: « il y aura à l’avenir de nouvelles informations, que j’espère intéressantes et quilitét’ spirit appor „.