Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matthew van der Poel ukarany grzywną po przyznaniu się do napaści

Dwa dni po jego aresztowaniu przez australijską policję, a następnie uwolnieniu holenderskiego biegacza 1. ukarany grzywną A$500, poniedziałek, kiedy bierze udział w Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym w Australii.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Modernizacja

czas czytania : 1 minuta.

Po strasznym weekendzie Matthew van der Poel został zmuszony do zareagowania na swoje działania w sądzie. Początkowo został wezwany we wtorek 27 września do sądu w Sutherland, na południowych przedmieściach Sydney,Holenderski biegacz przyznał się do napaści na dwie nastolatki w hotelu w Sydney, dowiedziała się AFP ze źródła sądowego w poniedziałek, 26 września. Został skazany na więzienie Płacąc dwie grzywny, odpowiednio, 1000 dolarów i 500 dolarów australijskich (łącznie 1010 euro).

27-letni kolarz został aresztowany w sobotę 24 września, na dzień przed wyścigiem szosowym o mistrzostwo świata w kolarstwie w Wollongong, imprezie królowej, w której był jednym z czołowych pretendentów. Powód: Kłótnia z dwiema nastoletnimi dziewczynami w środku nocy spowodowała duże zamieszanie na korytarzach hotelu, które uniemożliwiło mu spanie.

Od początku rycerz nigdy nie zaprzeczał faktom. „Tak, zgadza się, była mała kłótnia”, Powiedział dziennikarzom obecnym na starcie wyścigu. Po spędzeniu części nocy na posterunku policji, rozpoczął wyścig, zanim pod koniec sił poddał się około trzydziestu kilometrów.

W poniedziałek trener Alpecin-Deceuninck wyjaśnił w komunikacie prasowym, że chce uzyskać dostęp do akt, aby zobaczyć, czy powinien podjąć dalsze działania w stosunku do swojego biegacza. „Od teraz chcemy mieć pełny wgląd w fakty, w szczególności poprzez zapoznanie się z aktami i rozmowę z Mathieu van der Poelem i odpowiednimi osobami z zespołu NL. Następnie ustalimy, jakie działania podjąć.