Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matt Raoul Coffin, „Stakhanovist of the Gage” w komiksie

Przez kilkadziesiąt lat Raoul Coffin był „oficjalnym” scenarzystą „Tygodnika” Spiro. przez „pewien”rozumiał, że animował jednocześnie kilka seriali, które w niektórych tygodniach zajmowały ponad połowę stron magazynu Dupuis. «Stachanowiec du knebel»I „Pan Skrypt”I Człowiek, który sprzedał 50 milionów albumów… tytuły zawsze opisują działalność najpłodniejszego twórcy, jaki znała komedia francusko-belgijska. Twórca m.in niebieskie kurtki, z’Agent 212 Oparte na kamień pogrzebowyRaoul Coffin zmarł w czwartek 19 sierpnia w wieku 82 lat na nieuleczalnego raka, który został ogłoszony trzy miesiące temu.

Cauvin może pozostać trzy lub cztery godziny na swojej kanapie, zanim pojawi się pysk.

W połowie lat 60. wydawca Charles Dupuy zachęcał go do samodzielnego pisania miniopowiadań Spiroscenarzysta opracował unikalny proces twórczy, który pozwolił mu przeskakiwać od serii do serii, wyobrażając sobie kilka nowych seriali każdego roku i wspierając dużą liczbę projektantów. Jego sekret był na jego kanapie. Cauvin może tam zostać trzy lub cztery godziny z rzędu, zanim pojawi się kaganiec, w przypadku opowiadania, do „kilka dni”Wyjaśnił, że w szczególności pisanie 44-stronicowego albumu niebieskie kurtkiJego najbardziej emblematyczny cykl filmowy rozpoczął wraz z projektantem Luisem Salveriusem w 1968 roku, a następnie objął kierownictwo Willy Lampel w 1973 roku, kiedy pierwszy zmarł w 1972 roku.

Trumna na jego divanie, autorstwa François Waltieri.

Kochany przez kilka pokoleń czytelników Raoul Coffin nie zawsze był kochany przez krytyków i potępiany przez część niezależnej społeczności komiksowej, która krytykowała go za stosowanie tych samych przepisów, wypracował unikalny styl, którego mechanika nieuchronnie opierała się na upadku. . lub dobre słowo. W szczytowym okresie swojej działalności, w latach osiemdziesiątych, przeniósł się do dwunastu serii jednocześnie. Zarejestruj się.

READ  „Hidden Eye”: brazylijsko-amerykański thriller erotyczny
knebel des

Początek w cieniu gigantów epoki

Wielka zemsta za byłego projektanta grafiki z kamieniołomu, którego karierę trenował w domu SpiroPod ówczesnymi gigantami (Franquin, Roba, Will, Tillieux itd.) zaczynał najpierw od dodatkowych zawodów, jako projektant krzyżówek, liter czy ilustrator dla stworzonego przez Dupuis studia animacji. Po kilku scenariuszach dedykowanych projektantom wnętrz (w tym nowicjuszowi zwanemu Kaznodzieja Claire), pochodzący z Antoine, w prowincji Hainaut w Belgii, jego los zmienił się w 1968 roku dzięki… Lucky Luke’owi. Kowboj „Ten, który strzela szybciej niż jego cień” Właśnie opuściła Tygodnik Marcinelle, aby kontynuować swoją przygodę z zawodniczką, Pilot.

Masz do przeczytania 50,6% tego artykułu. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.