Magik Halvor Egner Granerud — Informacje sportowe — Jazda na deskorolce

Granrod jest bardzo duży

26-letni Norweg marzył na koniec roku o zwycięstwie w Oberstdorfie, zanim wyruszył w ekscytujący dzień sylwestrowy po swoim sukcesie w Garmisch, przed prawie 30 000 fanów.

Zajmujący trzecie miejsce w Pucharze Świata, za Davudem Kobackim i Anze Laniskiem, Norweg uderzył mocno od pierwszej serii skokiem na 140 metrów. Tutaj jest na czele rywalizacji ze Słoweńcem i Arktykiem.

Po raz kolejny to trio, które obecnie leci nad wczesną częścią sezonu, mocno uderza. Nic dziwnego, że druga runda nadejdzie, aby potwierdzić tę hierarchię.

Kubacki wyląduje na 138,5 metra, Lanisek na 137 metrach, obaj wywierają presję na norweskim czarodzieju. Polacy i Słoweńcy wyraźnie liczą na porażkę rywala, ale Granrod ma więcej niż jednego asa w rękawie.

Przy lekkim wietrze, który idzie dobrze, biegnie sprintem, aby ukończyć dublet, umieszczając minę na stole wyścigowym, zanim odda najlepszy skok w zawodach na 142 metry.

Nadszedł czas, aby uczcić, à la Erling Haaland, jego szesnasty sukces w karierze, a Halvor Egner Granerud przychodzi na sesję zdjęciową w otoczeniu kolegów z drużyny i zawsze jako pierwszy przychodzi mu pogratulować.

Jego łączna nota 303,7 pkt. pozwala mu wyprzedzić Słoweńca Anzé Laniska z notą 6,4 pkt. i Polaka Dawida Kobackiego z notą 9,3 pkt. W Rankingu Tour Granerud ma już 26 punktów, wyprzedzając Kubackiego o prawie 14 metrów.

Austriacy w przededniu odnalezienia publiczności w Innsbrucku, a potem w Bischofshofen nie stanęli na podium, ale popisali się fenomenalnym zespołowym występem.

Weteran Manuel Wittner zajął czwarte miejsce, 24 punkty za zwycięzcą, tuż przed Janem Hoerlem. Daniel Chovenig uplasował się na siódmym miejscu, a Michael Hyebock na dziesiątym.

Polak Piotr Zila zajął szóste miejsce na podium w Oberstdorfie, Andreas Wellinger, najlepszy Niemiec, ograniczył stratę do ósmego miejsca, ale to nie wystarczyło, by zaspokoić medialne żądania jego kraju.

READ  Jak oglądać transmisję na żywo z Gateshead Diamond League Series

Wciąż obserwujemy, jak fenomenalny napastnik Kamila Stocha, zajmujący dziewiąte miejsce, poprawia się skok po skoku. Karl Geiger zajął rozczarowujące 11. miejsce, a austriacki lider Stefan Kraft, który nie miał szczęścia, musiał zadowolić się 18. miejscem.

Trzeci konkurs rundy odbędzie się we wtorek i środę w Innsbrucku.