Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lyrides: deszcz spadających gwiazd, aby cieszyć się w tym tygodniu

Lyrids, gromada spadających gwiazd, będzie widoczna do 25 kwietnia 2021 r., A ich punkt kulminacyjny będzie miał miejsce od czwartku w nocy 22 do piątku 23. (© Illustration Pixabay)

Chcesz też dużego pokazu plenerowego za darmo i bez ryzyka? Przybywają na czas w świetlistych szatach: Leridas. Aby zaimponować im, nic nie może być prostsze, wystarczy spojrzeć w niebo (i wcześnie ustawić alarm!).

to jest Deszcz spadające gwiazdy Aktywny od piątku 16 kwietnia 2021 r., Ale powinien osiągnąć szczyt Noc z czwartku 22 na piątek 23 kwietnia. Wyjaśnimy Ci wszystko, abyś sam się przekonał.

Co to są Lyrids?

Podsumowuje Gil Dawidovic, Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Francuskie Towarzystwo Astronomiczne. Jak jaskółka Lirydy wracają wiosną.

Ten rój gwiazd pochodzi Kometa Thatcher, Nazwany na cześć amerykańskiego astronauty, który odkrył ją w 1861 roku. „Komety zostawiają pył na swojej drodze, która się formuje Metro. Grad gwiazd pojawia się za każdym razem, gdy Ziemia przechodzi przez ten tunel ”- wyjaśnia specjalista.

Tak więc, jeśli kometa Thatcher przeleci blisko Słońca tylko co 415 lat, Lyrides co roku powraca na swój wielki powrót.

Każda jota pyłu komety jest niewiele większa od popiołu papierosowego. Ale kiedy wszystkie razem wchodzą w atmosferę ziemską, tworzy to mniej lub bardziej ciągłe błyski światła.

Jill DawidovicSekretarz generalny Towarzystwa Astronomicznego Francji

Jak je zauważamy?

Lyridzi nie potrzebują teleskopu ani teleskopu Widoczny gołym okiem. Oczywiste jest, że wszystko będzie zależało od Prognoza pogody. Jak w przypadku każdej obserwacji astronomicznej, jest to zalecane Trzymać z dala od wszelkich źródeł zanieczyszczenia światłem Zwykle znajdują się w miastach lub w pobliżu autostrad.

Oczekiwana aktywność szczytowa Wcześnie rano W nocy od czwartku do piątku. „Pod koniec nocy i o wschodzie słońca zawsze trudno jest zobaczyć, ostrzega sekretarz generalny Lasaf. Ale zaplanuj mały śpiwór, który zapewni ci ciepło, a przede wszystkim nie zapomnij o życzeniu!”

READ  Super Księżyc: To pierwszy w 2023 roku, kiedy i jak jest obchodzony w poniedziałek, 3 lipca?

Przy odrobinie umiejętności (i szczęścia) można nawet uwiecznić chwilę dobrym aparatem, a nawet smartfonem, umieszczając go na statywie.

Jakie są następujące niebiańskie zjawiska, które warto podziwiać?

Zły „Super Moon Pink” ukaże się w przyszły poniedziałek (Obiecujemy, powiemy ci do tego czasu), zanotuj w swoim dzienniku następny deszcz gwiazd, które pokochasz. A nawet bardziej ekscytujące niż Lyrids!

Bo nawet jeśli ten deszcz gwiazd zawsze jest przyjemny do oglądania, to pozwala widzieć Od 5 do 20 meteorów na godzinę, To niewiele w porównaniu z 60 przestępcami na godzinę TA Aquarides Zaplanowany na maj lub na 90 meteorów / godzinę od Perseidy, The Tradycyjny pokaz w lipcu i sierpniu.

Aby zdobyć 120 gwiazdek Bliźnięta, Będziesz miał nieprzespaną noc! Ale masz czas, żeby się do nich przygotować: przyjeżdżają dopiero w grudniu.