Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W kierunku redukcji wskaźników, gdzie są wskaźniki w Nowej Akwitanii?

Napisane przez Melissę Gauthier

Zbliża się termin złagodzenia 3 maja. Jaka jest sytuacja zdrowotna na południowym zachodzie?

Cel wyznaczony przez Emmanuela Macrona w jego ostatnim przemówieniu zbliża się wielkimi krokami. 31 marca głowa państwa podała datę 3 maja na zakończenie trzeciego zatrzymania. Chociaż Rada Obrony zebrała się w środę, ocena ta wydaje się nadal aktualna:Zarząd planuje 2 maja znieść zakaz poruszania się na odległość większą niż 10 kilometrów od domu I ogranicz godziny policyjne.

Niektórzy opowiadają się za regionalizacją dekonfinalizacji, na przykład Olivier Ferrand. „Wybór leży na stole” – potwierdził w środę Gabriel Atal. Czy zatem w takiej sytuacji Nouvelle-Aquitaine może zażądać zmniejszenia środków od początku maja? Według rzecznika rządu trend w regionie jest „mniej korzystny niż średnia krajowa”. Robimy ocenę.

Częstość występowania jest nieco niższa

Wśród wskaźników, które należy wziąć pod uwagę: współczynnik zapadalności, czyli liczba przypadków na 100 000 mieszkańców. Według Public Health France wynosi 337 w całym kraju. Nouvelle-Aquitaine jest znacznie poniżej 211, co czyni ją trzecim najniższym obszarem metropolitalnym po Korsyce (173) i Bretanii (199). Ile-de-France osiągnął szczyt na szczycie (556). W regionie od końca marca trend nieznacznie spadł. Od 28 marca do 3 kwietnia wyniósł 227, a następnie 197 w następnym tygodniu (ale z gwałtownym spadkiem podaży z powodu Wielkanocy).

Indeks ten jest najsłabszy w Pyrénées-Atlantiques (106) i Landes (122). Jednak liczby rosną w tych dwóch prowincjach, jak w Correz i Haute-Vienne, gdzie wskaźnik ten jest najwyższy w regionie (340). Z drugiej strony spada w Dordonii (-83 punkty w ciągu miesiąca), a także w Charente i Gironde (-69 i -36 punktów w ciągu trzech tygodni).

Stabilny w szpitalach

Presja szpitalna jest również jednym z głównych wskaźników monitorowania rozwoju epidemii. Wtorek, We Francji hospitalizowano 31 086 pacjentów, Liczba nieznacznie spadła, w przeciwieństwie do hospitalizacji w czasie rzeczywistym z 5 984 pacjentami. W Nouvelle-Aquitaine, po kilku dniach wzrostu, trend w ciągu ostatniego tygodnia był stabilny, ale utrzymuje się na wysokim poziomie. Obecnie w szpitalu przebywa 1347 osób, w porównaniu z 1344 w dniu 13 kwietnia. Na oddziale intensywnej terapii we wtorek było 261 pacjentów w porównaniu z 265 w dniu 13 kwietnia.

READ  Jak zdrowo się odżywiać z podstawami naturopatii?

Obłożenie łóżek w pakietach wynosi 62,6% w regionie, najniższe we Francji kontynentalnej, z dala od Hauts-de-France (160,7%). Istnieją jednak znaczne różnice między 12 działami, na przykład wskaźnik Deux-Sèvres osiąga szczyt na poziomie 213%, podczas gdy wskaźnik Vienne wynosi tylko 28%.

W okolicy jest wiele szczepień

Pozytywny punkt w Nouvelle-Aquitaine: kampania szczepień jest kontynuowana w dobrym tempie. Na drugim miejscu znajduje się region, w którym odnotowano najwięcej szczepień, z udziałem 22,4% zaszczepionej populacji, a na pierwszym miejscu znalazła się Korsyka (26,3%). Zatem 1 444 018 Neo-Aquitains otrzymało co najmniej jedną dawkę. 7,8% ludności obszaru otrzymało dwa.