Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lucja, Butterfly Beast, Shangri-la Frontier… Powrót do szkolnej mangi do odkrycia

Powieści dystopijne, wspaniałe bajki, kroniki licealne… wybór najbardziej przykuwających uwagę nowych tytułów z września.

Jeśli letnie wakacje się skończą, odczyty nigdy się nie kończą. Zwłaszcza z kartą kultury. Od dziecięcych historii miłosnych po wspaniałe filozoficzne murale, od całkowitego zanurzenia się w wideo po niesamowite przygody licealistki ubranej jak choinka, Le Figaro Wybrał nową mangę na początek roku szkolnego.

Motyl potwór , De Yuka Ngati

w Motyl potwórOsho, zabójca i konkubina, poluje na wrogów Szoguna. I bez względu na cenę. mangetsu

1635. Po latach wojny, nowo osiedlona Japonia pod rządami szogunatu Tokugawa wreszcie osiągnęła pokój. Wraz z końcem ery zaciekłych bitew i tajnych brygad, watażkowie wypierają swoje siły z shinobi, doświadczonych zabójców. Garstka pozostałych zabójców działa w całkowitej tajemnicy i eliminuje byłych żołnierzy, którzy mają ochotę rabować, a nawet buntować się. Concubine Ochô to jedno z tych ostatnich zabójczych ostrzy. Słynna wielka akcja pozioma w dystrykcie Demi Munden w Yoshiwara, w Edo, Ochô wytrwale ściga, czasem za pomocą trucizny, czasem ostrzem, a czasem obydwoma, wrogów nowej siły. Nawet jeśli oznacza to eliminację bliskich mu osób.

Pięknie narysowany przez Yukę Nagate (Hokuto no Ken – La Legende de Toki), Motyl potwór Bardziej przypomina zapierający dech w piersiach thriller historyczny, łączący magię, zemstę i szpiegostwo, niż zwykłą historię ninja. Pod koniec transmisji historia trafia w cel.

Mangetsu 7,90 euro

Powstanie ookami , DU Ito

Ookami Rise stawia nieludzkich łowców przeciwko dzikim ludziom w mrocznym i brutalnym środowisku czasu. panini z mango

Ewakuowana bez dalszej reprymendy przez siły amerykańskie, Japonia jest okupowana przez sojusz między Chinami a Rosją, który dzieli archipelag na dwie części. Strona chińska chowa się w obozach.Rehabilitacjadla języka japońskiego. Eksperymentując z grupą więźniów, pseudo-mengele stara się wynaleźć kluczową broń bakteriologiczną. Jego praca zamienia świnki morskie w dzikie wilki żywiące się krwią: wolang. Około czterdziestu z nich schroniło się w strefie zdemilitaryzowanej. Uwięzieni wśród okupantów, starają się, jak tylko mogą, zachować swoją godność i człowieczeństwo pomimo nowego wyglądu. Czy raczej prawdziwe potwory z historii ludzkości nie są bezwzględnymi łowcami, którzy ich ścigają?

READ  Zastosowania rynku inteligentnych operacji (SPA) | Prognozy branżowe w Ameryce Północnej i Łacińskiej, Europie i regionie Azji i Pacyfiku do 2030 r

Praca mangaki Yu Ito (piekło zamknij), ta mroczna science fiction przekazuje Japonii historyczną okupację Chin przez siły japońskie, a także ich najgorsze nadużycia. Ta mroczna i brutalna historia oferuje wytchnienie, aby wchłonąć niezbędne retrospekcje lub pozwolić stworzeniom zakwestionować własną naturę i ludzkość. Mroczny ton historii wyróżnia się jeszcze bardziej.

Od 29 września Panini Manga, 5,99 €

Prawdziwa piękność , Di Yaongyi

Lu Manhwa Prawdziwa piękność Opowiada o sukcesach i niepowodzeniach Jo Kyung, południowokoreańskiej uczennicy liceum, która postanowiła zmienić swoje życie poprzez makijaż. KBooks .Name

Brzydka, introwertyczna i podatna na trądzik Jo Kyung wykorzystuje swój czas w liceum, aby radykalnie zmienić swój wygląd. Armia samouczków online i batalion kosmetyków, nastolatek, którego skóra była zła, zamienia się w doskonały szyk. Stając się najbardziej znaną dziewczyną w szkole, ukrywa swoje niecodzienne upodobania do komiksów rockowych i horrorowych, aż do dnia, w którym bez makijażu wchodzi do swojego ulubionego sklepu. Jo Kyung spotyka najgorętszego faceta w jego klatce piersiowej. Katastrofalny widok w tym stanie, zdaje sobie sprawę, że rozbity młody człowiek – który nie rozpoznaje jej bez zalewu produktów, które stosuje na co dzień – wydaje się to doceniać. Zabawny paradoks.

Mały objazd Korei, ta Minhwa zaadaptowana z popularnej strony internetowej, która wciąż jest w trakcie publikowania, chciwie maluje zepsucie i nastoletnie radości pewnego młodego mężczyzny. Podpisany przez byłego modela Yaongyi, Prawdziwa piękność Można to postrzegać jako zanurzenie w środowisku stłumionym spojrzeniem innych. Jest to w większości dość nieoczekiwana komedia, dzięki widocznemu talentowi Yaongyi do radzenia sobie z bandytami i podnoszącymi na duchu żartami.

Kbooki, 14,95 €

Shangri-La Frontier , de Katarina et Ryosuke Fuji

Shangri-La Frontier Czytelnicy są zanurzeni w piętach jego bohatera, w grze wideo o tej samej nazwie. glicyny

W niedalekiej przyszłości optymistyczna lub pesymistyczna rzeczywistość wirtualna jest wszechobecna. Z drugiej strony Hizutome przeklina najgorsze gry wideo na rynku. Uwięziony w owadach, niezrównoważony i niezwykle twardy, to „łajno” sprawdza umiejętności i zręczność chłopca. Jednak zrobił punkt honoru, aby ukończyć wszystkie te oszukane tytuły. Dotarłszy do końca swojego katalogu, Hizutome został poproszony przez przyjaciela o odkrycie najpopularniejszej obecnie gry wieloosobowej, Shangri-La Frontier (Shanfrodo bliskich przyjaciół). Szanowana gra… dla odmiany. Pod pseudonimem Sunraku młody człowiek z łatwością przelatuje nad treścią dla wszystkich odbiorców i dubluje swoje wyczyny, aż w końcu uświadamia sobie jedyny element, który wciąż jest zamknięty dla graczy: scenariusz.

READ  Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones) opowiada o swoich ulubionych programach, w tym o Ten Percent

Szczególna pochwała gier wideo, w połowie drogi między radosnym związkiem Gotowy gracz jeden Z odcinkiem Player from the Attic, manga Katariny i Ryosuke Fuji jest listem miłosnym do masowej rozrywki gier MMO (Multiplayer Online Games). Wypełnione szczegółowymi referencjami i słownictwem technicznym, które będą od razu znane graczom, Shangri-La Frontier Tworzy fundamenty świata rozrywki, umiejscowionego gdzieś pomiędzy papierem a cyfrowym ekranem. A to sprawia, że ​​chcesz wznowić tworzenie kopii zapasowej.

Glénat, 6,90 €

Łucja przez Coji Inada

Akcja Lucji toczy się w średniowiecznej Polsce, steampunku, gdzie słynni rycerze walczą za pomocą potężnej steampunkowej zbroi. Dupuy

W sercu starożytnej Europy Środkowej średniowiecze przybrało potężny zwrot mechaniczny. Podczas gdy czołgi walczą ramię w ramię z kawalerią na polu bitwy, doświadczeni wojownicy rywalizują w sprawności w największych turniejach. Piękny jeździecki kwiat zderza się za pomocą ogromnej zbroi parowej i bardzo pożądanych perełek technologicznych. Łucja Ze stalowymi pięściami, Młoda szlachcianka jest jedną z wschodzących gwiazd tych prestiżowych konkursów organizowanych w czterech zakątkach Polski, zwanej odtąd Krainą Tysiąca Dymu. Uzbrojony jakby w starożytny mechanizm, „Pierścień Pierścienia” odmawia walki z wyjątkiem pięści. Jednak nieoczekiwana wartość jej munduru wojennego szybko przyciągnęła uwagę łajdaków niczym zbroja, jakby byli w złych intencjach.

Ten oryginalny retrofuturystyczny wszechświat, zwany także “Fantazja Steam”, Urzeka swoją oryginalnością, pomimo historii, która ma trudności z rozpoczęciem. Umiejscowienie Polski między ziemią a parą nie poszło na marne, bo rzadko można zobaczyć tam rozpowszechnianą mangę.

Dupuis, 8,00 €

Nieumarły Pech , De Yoshifumi Tozuka

Nastoletnia dziewczyna i głupi nieśmiertelny, który przynosi pecha, tworzą szokujący duetNieumarły Pech. KANA / UNDEAD PECH 2020 / Yoshifumi Tozuka / SHUEISHA Inc.

Młoda Fûko ma zamiar rzucić się z mostu, gdy zatrzymuje ją wyjątkowo szalona osoba. Półnagi i zdezorientowany twierdzi, że jest nieśmiertelny. Nie wierzy w ani jedno jego słowo i odpycha go. Wsiada do tramwaju i przeżywa, ku zdumieniu dziewczynki. jego siła? Ktokolwiek go dotknie, przyciąga złe oko. Im dłuższy kontakt, tym większe prawdopodobieństwo, że wypadek będzie śmiertelny, co sprawi, że będzie zdesperowana, by żyć. Jest to całkiem odpowiednie dla nieśmiertelnego, któremu z kolei wyjaśniono: chce zakończyć to raz na zawsze. Czy Fûko będzie w stanie dać mu śmierć, której tak długo szukał?

READ  Karen Le Marchand nie radzi sobie w L'Amour est dans le pré? Wielu rolników zeznaje!

dynamiczny i szalony, Nieumarły Pech Nomad zaczyna, tylko po to, by złapać oddech po jednej z niezliczonych katastrof, które spotkały dwóch bohaterów. Trudno nie zanurzyć się w grze tej ponętnej i uczniowskiej grze przygodowej, w której główny duet może być nieoczekiwanym spawnem.Góral Oparte na kozy.

Kurczak 6,85 €

mój mroczny przyjacielu , de taco kawamura

Zanurz się w prostocie pierwszych przyjaźni, mój mroczny przyjacielu Przedstawia dwoje uczniów, którzy są sobą zafascynowani. Długie

Po przybyciu do swojej nowej szkoły młody Takada odkrywa dzięki swojemu urokowi Nishimura, towarzysza odrzucanego przez resztę klasy. Zła, lepka, dziwna dziewczyna przeraża pozostałych uczniów. Mówi się, że jest cholernie zła. Będzie urocza. Spędzanie czasu z nią groziło byciem postrzeganym jako „Mroczni wyznawcy”. Nie trzeba wiele, by zachęcić Takadę do zaprzyjaźnienia się z tą młodą demoniczną inkarnacją. Nishimura, oczywiście, nie ma żadnego innego autorytetu niż bycie martwym człowiekiem, który go rozdzieli, ale to nie ma znaczenia dla jego nowego towarzysza. Dla niego ona…Śmiertelna klasa! “

Tam, na kilku stronach przesiąkniętych dobroczynnością, Taku Kawamura przygotowuje wzruszającą scenę dla słabnącej przyjaźni, pełnej szczerości.

Beca, 7,20 euro