Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lotnictwo: Do ​​Polski sprzedano dwa samoloty Aircraft Industries

Lotnictwo: Do ​​Polski sprzedano dwa samoloty Aircraft Industries

Dwa samoloty L 410 zostały dostarczone do Polski w połowie października z polskiej bazy Straży Granicznej w Gdańsku, ale o transakcji poinformowała morawska firma dopiero w tym tygodniu. Obydwa samoloty zostały zmodyfikowane tak, aby można je było wykorzystywać do patroli powietrznych z wykorzystaniem sprzętu obserwacyjnego dostarczonego przez niemiecką firmę Aerodata AG.

Samolot L-410NG, fot. Przemysł Lotniczy

Dodał: „Samoloty L 410 będą wykorzystywane do monitorowania granic Polski, a także jej wybrzeży, ale będą także uczestniczyć w zadaniach agencji Frontex odpowiedzialnej za monitorowanie granic zewnętrznych Unii Europejskiej”. powiedziała dyrektor generalna firmy Ilona Pliskova.

Ponieważ Aircraft Industries ma wysoką wartość 1983 miliardów w Coronie, więc w 2018 roku obejmowała 61 milionów milionów. W 2019 roku zysk wyniósł 133 miliony funtów Corona plus 219 milionów w zeszłym roku.

W ubiegłym roku firma dostarczyła do Rosji dziesięć samolotów L 410 i trzy samoloty do Kazachstanu.

Zakład produkujący samoloty znajduje się w pobliżu miasta Uherske Hradišti na Morawach i na koniec 2019 roku zatrudniał 1107 pracowników, co oznacza wzrost o 136 pracowników w porównaniu z 2018 rokiem.

READ  Kristoff, namiętny kochanek, poeta, piosenkarz i szalony na punkcie prędkości na zdjęciach