Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

LONDYN: 36-letni mężczyzna został aresztowany za zabójstwo nauczyciela, co wstrząsnęło Wielką Brytanią

Londyńska policja w niedzielę rano aresztowała 36-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie Sabiny Nyssy, 28-letniej Brytyjki, która została znaleziona martwa w zeszłym tygodniu w parku w stolicy. Podejrzany został aresztowany w East Sussex, na północny wschód od Londynu, i zabrany do aresztu policyjnego.

Policja Met nie powiedziała, czy ten mężczyzna był osobą, której aktywnie poszukiwali przez kilka dni, i był widziany w pobliżu miejsca porwania na taśmie CCTV. Dwie inne osoby, 38-letni mężczyzna i jedna po czterdziestce, bez widocznego związku, zostały wcześniej aresztowane przez Scotland Yard, zanim zostały zwolnione.

Nauczycielka z południowo-wschodniego Londynu zaginęła, kiedy opuściła swój dom w pubie oddalonym o pięć minut spacerem. Według brytyjskiej agencji prasowej, przechodzień znalazł swoje ciało następnego dnia, około 17:30, w pobliskim parku ukrytym pod stosem papierów. Gwałtowna śmierć wstrząsnęła Anglią. Zniknięcie tej młodej nauczycielki podsyciło poczucie niepewności w stolicy Wielkiej Brytanii po gwałcie i morderstwie Sarah Everard w marcu zeszłego roku. Zbrodnia popełniona przez policjanta miała ogromny wpływ na brytyjską opinię publiczną.

Pozdrowienia od setek londyńczyków

W tym dramatycznym kontekście setki londyńczyków zgromadziło się w piątek wieczorem na czuwaniu z bukietami, świecami lub sztandarami wokół matki Sabiny Nyssy, która była szczególnie „zszokowana” wydarzeniami, dodając, że premier Boris Johnson postawił przed sobą świecę. drzwi Downing Street 10 Swoje „pomysły” kieruje do krewnych ofiary.

Sabina Nyssa, lat 28, od ponad roku jest nauczycielką w Rushney Green Primary School w Catford, rejonie w południowo-wschodnim Londynie. Lisa Williams, kierownik obiektu W brytyjskiej gazecie Al-Istiqlal Że Sabina Nyssa była „miła, opiekuńcza i całkowicie oddana swoim uczniom”.

Policja powiedziała, że ​​żyje w celibacie, nie ma dzieci i mieszka w Lewisham, na przedmieściach Londynu. Jej ojciec jest szefem kuchni w indyjskiej restauracji. Jedna z jego sióstr pochwaliła go na Twitterze: „Zainspirował mnie, abym zawsze stawiał siebie na pierwszym miejscu i nigdy nie pozwolił nikomu mnie poniżyć”.

READ  Co zapamiętać z poniedziałku, 26 grudnia