Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemiecka legislatura: pierwsze ścisłe szacunki, SPD i Olaf Schulz ogłaszają zwycięstwo

Wybory – socjaldemokraci i konserwatyści są kapryśni według pierwszych wyników sondaży w dniu wyborów. Ale Olaf Schultz, kandydat SPD, już prezentuje się jako „następny kanclerz”.

Niemcy są wezwani do głosowania w niedzielę 26 września, aby wybrać deputowanych, którzy będą tworzyć Bundestag i którzy zostaną wezwani do utworzenia nowego rządu. A wyniki tych wyborów dowodzą, że są blisko. Socjaldemokraci (SPD), kierowani przez Olafa Schulza, mogli zdobyć od 24,9 do 25,8% głosów, a następnie chadecy (CDU-CSU) ustępującej kanclerz Angeli Merkel i Armin Laschet zdobyli od 24,2 do 24,7 głosów. % głosów według pierwszych wyników sondażu przeprowadzonego na wyjściu sondaży dystrybuowanych przez kanał ZDF TV.

Drugi sondaż opublikowany przez ARD pokazał, że obie partie remisują po 25% każda.

Przeczytaj także

  • Wybory w Niemczech: przywódca konserwatystów Armin Laschet popełnia fatalny błąd, głosując
  • Wybory w Niemczech: Kim są trzej kandydaci na następczynię Angeli Merkel?

Liczby te nie uwzględniają wyborców pocztowych, dlatego należy je traktować ostrożnie. Ale Partia Socjaldemokratyczna już uważa się za zwycięzcę. „Oczywiście SPD wygrało”Sekretarz generalny partii, Lars Klingbeil, z zadowoleniem przyjął wezwanie do utworzenia przyszłego rządu. „Mamy mandat do utworzenia rządu. Olaf Schultz zostanie kanclerzem”.. Sam Olaf Schultz mówił o A „Wielki sukces” Przedstawił się jako Następny doradca.

Ale Armin Laschet, kandydat Partii Konserwatywnej, również powiedział, że chce utworzyć rząd pomimo upadku partii. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby utworzyć rząd kierowany przez związki (CDU-CSU)”. Czy powiedział? Nieco wcześniej mówił o tym sekretarz generalny CDU Paul Zimac „Gorzkie straty” W obliczu pierwszych szacunków. Nie bez powodu partia nie otrzymała jeszcze mniej niż 30% głosów, w 2017 roku otrzymała 32,8% głosów.

Według sondaży Zieloni mogliby zdobyć 14-15% głosów, liberałowie FPD 12%, a skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec 10-11%.

READ  W Bułgarii partia antykorupcyjna zaskakuje wybory parlamentarne

Kilka miesięcy negocjacji

Jeśli trend wyznaczony przez pierwsze liczby w sondażach potwierdzi się, to Olaf Schulz, wicekanclerz i minister finansów w ustępującym rządzie, ma szanse zostać przyszłą kanclerz Niemiec i zastąpić odchodzącą Angelę Merkel. Miejsce po 16 latach u władzy.

Olafowi Schultzowi nie udało się jeszcze zbudować trójpartyjnego sojuszu, który okazał się pierwszym we współczesnej historii kraju. Wykazał się już otwartym na dyskusje z liberałami z FPD i radykalną lewicą. Ale negocjacje mogą trwać kilka miesięcy, zanim Niemcy poznają nazwisko swojego nowego kanclerza.

na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

Prezydencja 2022: aktywiści LR woleli Kongres niż prawybory, aby nominować swojego kandydata

Opony zimowe lub wymuszone łańcuchy: oto mapa odpowiednich działów

Wybory w Niemczech: przywódca konserwatystów Armin Laschet popełnia fatalny błąd, głosując

Covid-19 może zmieniać istotę szarą w mózgu nawet w łagodnych przypadkach

Wskaźnik infekcji Covid-19: gdzie jest epidemia we Francji?


Broni ambicji informacji
DarmowyI
Zweryfikowany Każdy ma do niego dostęp dzięki dochodom
Reklama .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.