Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Erupcja wulkanu na La Palmie – aktywność wulkanu zatrzymana na kilka minut, obrazy na żywo

Służby ratunkowe na Wyspach Kanaryjskich, we wczesnych godzinach poniedziałkowych rano, nakazały mieszkańcom obszaru na wschodnim wybrzeżu hiszpańskiej wyspy La Palma poddanie się kwarantannie, gdy lawa wypływa z wulkanu Cumbre Vieja w pobliżu morza, ze strachu skutków erupcji. produkowane gazy. Tymczasem wulkan jest zawieszony od 10 rano w poniedziałek.

RTVE dowiedziało się, że wulkan Cumbre Vieja de la Palma przestał działać na kilka minut.

Wulkan Cumbre Vieja na La Palmie, który wybucha od ponad ośmiu dni, w poniedziałek rano wszedł w spokojniejszą fazę.

Obserwatorzy na miejscu potwierdzają erupcję wulkanu przez kilka minut. Ten okres spokoju nadchodzi, gdy władze spodziewają się, że lawa dotrze do morza w ciągu najbliższych kilku godzin.

Nie wiadomo, dlaczego wulkan wszedł w tę nową fazę.

Opady popiołu zaczynają oddziaływać na gminy na wschodnim wybrzeżu wyspy.

Lawa przepływa przez północny strumień z prędkością około 100 metrów na godzinę, podczas gdy przez południowy strumień z prędkością 30 metrów na godzinę nadal zbliża się do morza. https://t.co/taDiZTMh18

– RTVE (rtve) 27 września 2021

Lawa zniszczyła już ponad 450 konstrukcji, a na całej wyspie uszkodzono 212,1 hektara ziemi.

Służby ostrzegły w poniedziałek rano, że lawa może dotrzeć do Oceanu Atlantyckiego w ciągu najbliższych kilku godzin, powodując wybuchy i wysyłając chmury toksycznych gazów nad wyspę.

Mieszkańcy będą musieli postępować zgodnie z zaleceniami władz i pozostać w pomieszczeniach z zamkniętymi drzwiami i oknami.”, zauważyli na swoim koncie na Twitterze.
Ochrona obejmuje obszary przybrzeżne San Borondon, Marina Alta, Baja i La Condesa.

Erupcja wulkanu 20 września zniszczyła setki domów i zmusiła do ewakuacji około 6000 osób. Wyspa La Palma, położona u północno-zachodniego wybrzeża Afryki, była w ostatnich dniach wstrząsana trzęsieniami ziemi.