Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalna aktualizacja pandemii

Opublikowano w poniedziałek, 27 września 2021 o 19:38

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

– Biden otrzymał trzecią dawkę szczepionki w poniedziałek –

Biały Dom powiedział, że 78-letni prezydent USA Joe Biden otrzymał w poniedziałek trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone zezwoliły na podanie dawki przypominającej szczepionki Covid-19 firmy Pfizer osobom w wieku 65 lat i starszym, a także osobom „zagrożonym”, w tym z powodu pracy, która szczególnie naraża ich na ryzyko wirusa.

– Pfizer rozpoczyna badania kliniczne swojej pigułki przeciw wirusowi Covid –

Firma Pfizer ogłosiła, że ​​rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę badania kliniczne swojej pigułki anty-Covid, aby sprawdzić jej zdolność do prewencyjnego zmniejszania ryzyka infekcji u osób w pobliżu osoby z chorobą.

Kilka firm, w tym Merck i Roche, pracuje nad lekami tego typu zwanymi antywirusami. Działają, zapobiegając replikacji wirusa. Jego zastosowanie może być dwojakie: aby osoby, które już mają chorobę, nie cierpiały z powodu poważnych objawów, ale także osoby, które miały bliski kontakt, aby nie rozwijały się.

– Sydney przedstawia „Plan dla wolności” –

W poniedziałek władze ogłosiły „plan wolnościowy”, ponieważ liczba przypadków w regionie spadła.

Obowiązek pozostawania w domu musi zostać zniesiony w Sydney i stanie Nowa Południowa Walia (południowo-wschodnia Australia), gdy pełny wskaźnik szczepień przekroczy 70%, docelowy premier Wielkiej Brytanii Gladys Berejiklian spodziewa się osiągnąć 11 października. Nieszczepione osoby dorosłe będą musiały poczekać co najmniej do 1 grudnia.

W poniedziałek stolica, Canberra, ogłosiła zakończenie swojego zaplanowanego porodu na 15 października.

– Tajlandia: skrócona kwarantanna dla zaszczepionych turystów –

Władze Tajlandii poinformowały, że zaszczepieni podróżnicy zostaną poddani kwarantannie przez siedem dni od 1 października, ponieważ królestwo stara się uratować przemysł turystyczny dotknięty pandemią.

READ  Pierwsi astronauci z chińskiej stacji kosmicznej powrócili na Ziemię

– Nowa Kaledonia pod presją –


Epidemia Covid-19 nadal rozprzestrzenia się w Nowej Kaledonii, powodując około 10 zgonów dziennie i nasycając szpitale, które w ten weekend otrzymały wsparcie od stu opiekunów.

Francuski archipelag na południowym Pacyfiku, który jest wolny od Covid od ponad 18 miesięcy, od 6 września stoi w obliczu epidemii zachorowań z powodu wysoce zaraźliwego wariantu delta.

– Macron i Tedros założyli Akademię WHO w Lyonie –

Prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus utworzyli Globalne Centrum Szkoleniowe WHO w Lyonie (Francja), które jest uważane za „bardziej potrzebne niż kiedykolwiek” w związku z kryzysem COVID-19.

A francuska głowa państwa ostrzegła, że ​​„inwestycje w systemy opieki zdrowotnej to najlepszy sposób na przygotowanie się na kolejną epidemię”.

– Ponad 4,7 miliona zabitych –


Pandemia zabiła co najmniej 4 744 890 osób na całym świecie od końca grudnia 2019 r., według oceny przygotowanej przez AFP z oficjalnych źródeł w poniedziałek w południe.

Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym krajem z 688 033 zgonami, a następnie Brazylia (594 443), Indie (447194), Meksyk (275 450) i Rosja (204679).

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, że skutki epidemii mogą być dwa do trzech razy wyższe.