Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Live – Corona Virus: Japonia przedłuża ograniczenia graniczne do końca lutego

Francja stoi w obliczu piątej fali epidemii Covid-19, która skłania rząd do podjęcia nowych środków. Śledź tutaj wszystkie wiadomości związane ze stanem zdrowia we Francji lub na świecie.

6 godz. 23

Japonia ogłosiła we wtorek, że przedłuży ograniczenia zakazujące większości cudzoziemców wjazdu na jej terytorium do końca lutego i ponownie otworzy ośrodki masowych szczepień w celu zwalczania wariantu Omicron.

„Będziemy kontynuować nasze środki kontroli granicznej do końca lutego, podejmując jednocześnie niezbędne środki z humanitarnego punktu widzenia i uwzględniając interes narodowy” – powiedział dziennikarzom premier Fumio Kishida.

4 godz. 53

Krajowy dyrektor ds. zdrowia publicznego (DNSP) w Quebecu, dr Horacio Arruda, złożył rezygnację w poniedziałek premierowi prowincji François Legault, który przyjął ją, według lokalnych mediów, w trakcie odbicia przypadków koronawirusa związanych z wariantem Omicron . „Niedawne uwagi dotyczące wiarygodności naszych opinii i dramatu naukowego niewątpliwie podważają poparcie populacji” – wyjaśnił dr Horacio Arruda w swoim liście rezygnacyjnym, z którym AFP mogła się zapoznać.

READ  Putin był zaniepokojony klęskami żywiołowymi o „bezprecedensowej” skali w Rosji