Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID: Nowy alert w Chinach, mieście pięciu milionów ludzi poddanych kwarantannie

Chiny nadal wdrażają surowe środki ograniczające, aby poradzić sobie z kryzysem zdrowotnym. Miasto Anyang, którego populacja wynosi 5 milionów, zostało poddane kwarantannie po pojawieniu się przypadków Covid-19, w szczególności szczepu Omicron.

W poniedziałek wieczorem miasto Anyang nakazało swoim mieszkańcom pozostać w domu i zabroniło prywatnych samochodów. Według oficjalnej chińskiej agencji prasowej, nieistotne biznesy zostały zamknięte i rozpoczęto publiczną kampanię pokazową, aby „zapobiegać rozprzestrzenianiu się szczepu Omicron”.

Trzecie chińskie miasto zablokowało swoich mieszkańców z powodu wybuchu COVID-19, zwiększając liczbę osób zamkniętych w swoich domach w Chinach do prawie 20 milionów. Anyang i jego 5,5 miliona mieszkańców dołączają do Xi’an i Yuzhou w zamknięciu. https://t.co/egPZs2kT27

– Powiązana prasa (AP) 11 stycznia 2022

Miasto odnotowało 84 przypadki zanieczyszczenia od soboty, w tym co najmniej dwa przypadki Omicron związane z zanieczyszczeniem w (północnym) mieście portowym Tianjin. To miasto graniczące z Pekinem w niedzielę zakazało 14 milionom mieszkańców opuszczania granic miejskich.

W sumie we wtorek Chiny zgłosiły 157 nowych infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin, w tym 60 przypadków importowanych. Oficjalny wynik ledwie przekroczył 100 000 przypadków od początku pandemii, w tym 4636 zgonów. Z drugiej strony państwo nie liczy przypadków bezobjawowych.

READ  Komendant Policji Okręgowej Szkoły Uvald aresztowany