Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Quebec chce opodatkować osoby, które nie są zaszczepione

W obliczu silnej fali Covid-19 kierowanej przez wariant Omicron, kanadyjska prowincja Quebec w najbliższych tygodniach wprowadzi nowy podatek – zwany „składką zdrowotną” – który tylko osoby, które nie zostały zaszczepione przeciwko Covid- 19 będzie musiało zwolnić, poinformowały władze we wtorek, 11 stycznia.

„Pracujemy nad zdrowym wkładem [pour] Wszyscy dorośli, którzy odmawiają szczepienia, ponieważ reprezentują Obciążenie finansowe dla wszystkich Quebecerów, zapowiedział premier Quebecu Francois Legault. Według niego 10% mieszkańców Quebecu, którzy nie otrzymali jeszcze dawki szczepionki, nie powinno „Uszkodzenia i uszkodzenia” do 90% zaszczepionych.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Hot dog, wstęp wolny… w Kanadzie obietnica prezentu w zamian za szczepienie przeciwko Covid-19

50% osób na oddziale intensywnej terapii nie jest szczepionych

„Nie wszyscy mieszkańcy Quebecu muszą za to płacić”, ratyfikowany podczas konferencji prasowej, wyjaśniający, że francuskojęzyczny rząd prowincji chce, aby reprezentował to m.in ’duża ilość’. „Rozumiem i czuję to oburzenie na nieszczepioną mniejszość, która, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, zatyka nasze szpitale”, on dodał. Premier wyjaśnił, że te 10% nieszczepionych dorosłych stanowi 50% osób na oddziale intensywnej terapii, powołując się na przypadek „wstrząsający”.

Aby powstrzymać nową falę, Quebec ogłosił 30 grudnia 2021 r. powrót niektórych ograniczeń, w tym godziny policyjnej od 22:00 i zakazu prywatnych zgromadzeń. W sumie w Quebecu, który liczy około ośmiu milionów ludzi i gdzie 255 pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, hospitalizowano 2742 osoby z Covid-19.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Odrażające konspiracyjne fale „śmieciowych radia” w Quebecu

W innych częściach Kanady liczba hospitalizacji stale rośnie, szczególnie w sąsiedniej prowincji Ontario, najbardziej zaludnionej w kraju, gdzie hospitalizowano 3220 osób (o 753 więcej osób w ciągu doby); Wzrasta również liczba osób przebywających na oddziale intensywnej terapii (477, z których 39 zostało przyjętych na dobę).

READ  Kijów oskarża Rosjan o chęć „zniszczenia Donbasu”, który będzie nadal broniony

Świat z AFP