Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Litwa i Polska są teraz połączone dzięki dołączonym drzwiom

Miasta Ljublin w Polsce i Wilno na Litwie są oddalone od siebie o ponad 400 km, gdy lecą wrony. Ale nowy projekt o nazwie PORTAL umożliwia mieszkańcom połączenie.

Gwiezdne wrota

Projekt inicjuje Fundacja Benedictas Kylis z siedzibą w Wilnie W postaci okrągłych „drzwi” widać duży ekran i kamerkę internetową. Zatrzymując się przed sobą, mieszkańcy Wilna są następnie rzutowani na bramę znajdującą się w Laplinie i odwrotnie.

Według Benedictosa Kylisa, prezesa trustu, plan jest jedyny w swoim rodzaju ”. Most, który jednoczy i woła o wyżyny ponad przeszłe uprzedzenia i nieporozumienia.

Znane logo

Jak wyjaśnił Vilnius Kediminas Center for Creativity and Innovation na Politechnice, Drzwi kupują projekt znany fanom science fiction. Szybko myślimy o słynnych Gwiezdnych wrotach, widzianych w filmie Rolanda Emericka Gwiezdne wrota, który później został przekształcony w serial telewizyjny na 10 sezonów na Stargate SG-1.

Projekt trwał pięć lat, Do przeniesienia do innych miast. Do tego czasu możesz dowiedzieć się trochę więcej Na terenie miasta Wilna.

READ  W Polsce Clement Peon - brak wizyty w samozwańczym „mieście wolnym od wyzwolenia” bez ideologii LGBT