Zamieszanie dla Ryanair. Samolot irlandzkiej firmy niskokosztowej został zmuszony do wylądowania Berlin Po fałszywym zagrożeniu bombowym. Policja Polskie Rozpoczął śledztwo. „Krakowskie lotnisko poinformowało nas, że jeden z jego pracowników otrzymał telefon, że na pokładzie samolotu umieszczono ładunek wybuchowy” – powiedział rzecznik regionalnej policji AFP Sebastian Klein. „Niemiecka policja sprawdziła, nie było żadnego sprzętu, żadnego niebezpieczeństwa. Więc wiemy, że to fałszywy alarm” – dodał. „Autor fałszywego alarmu nie został aresztowany, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ustalić jego tożsamość” – powiedział. Glenn powiedział, że mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Samolot ze 160 pasażerami wylądował na pasie startowym lotniska Berlin-Brandenburg, na południe od stolicy Niemiec, w niedzielę o godzinie 20:08 (18:08 GMT). Osiem godzin później pasażerowie zapasowego samolotu mogli odlecieć do celu. „Policyjne operacje bezpieczeństwa zostały zakończone i nie wykryto żadnego niebezpieczeństwa” – powiedziała niemiecka policja. Podczas lotu bagaż pasażerów poszukiwanych przez załogi psów został umieszczony w domenie Ryanair Otoczony licznymi wozami policyjnymi i strażackimi.

Czytaj więcej – Ceny minimalne na samoloty? „To jest Korea Północna” – krzyczy prezes Ryanair

Już w lipcu 2020 roku samolot Ryanair, kursujący na tej samej trasie Dublin-Crago, musiał awaryjnie lądować w Londynie po groźbie wybuchu bomby, co okazało się bezpodstawne.

READ  Broń gospodarcza UE przeciwko Polsce

Kupuj i sprzedawaj swoje inwestycje (akcje, kryptowaluty, złoto itp.) W odpowiednim czasie dzięki biuletynowi Capital’s Momentum o analizie technicznej.