Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

litewscy przewoźnicy uciekają do Polski

Coraz więcej litewskich przewoźników powstaje poza granicami swojego kraju. Trochę 500 Firmy otworzyły filie w Polsce Od kilku miesięcy. Na początku roku było ich tylko sto. To odchylenie jest dostarczane jako wynik Galeria Ruchu Europejskiego, Co cztery tygodnie przedsiębiorca musi zapewnić kierowcy powrót do kraju zamieszkania lub kraju pracodawcy (zaangażowanie międzynarodowe). Zakład w Polsce skraca przebyty dystans.

Zmęczona grupa

Dalej, “Jednym z powodów, dla których Litwini przenieśli część swojej operacji do Polski, nie była narzucona przez Warszawę Przy zatrudnianiu kierowców nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń Z krajów pozaeuropejskich”– wyjaśnia Ignas Volbicas z firmy doradczej Savesta, która specjalizuje się w transporcie w Polsce.

Na początku 2021 r. urzędnicy litewscy wprowadzili Ograniczenia w zatrudnianiu osób spoza Unii Europejskiej. W sektorze transportu liczba zatrudnionych osób została ograniczona do 11 600 Zezwolenie na pracę. Grupa była wyczerpana w maju. “Jeśli weźmiemy pod uwagę ten trend, liczba ta powinna być co najmniej dwukrotnie wyższaPowiedział Bovilas Trisas, sekretarz generalny Federacji Transportu Międzynarodowego i Logistyki. W ciągu ostatnich dwóch lat Litwa przekazała 30 000 Prawo jazdy dla kierowców spoza UE. “

Odkryć Pełny artykuł (Ograniczony dostęp) wł. Urzędnik przewoźników nr 3081 Od 20 wrzesień 2021.

READ  Sportowiec: Milionerka Jena Ikoi druga w Polsce