Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

LGBT Niemcy vs Węgry Orban: remis


Czy Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej będą okazją do ożywienia ważnych spraw humanitarnych? Z okazji spotkania Niemiec z Węgrami planowano wywiesić na trybunach ogromny gejowski transparent, aby zaprotestować przeciwko „antygejowskim” ustawom premiera Węgier Viktora Orbana.

Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) odmówił zaakceptowania tego nękającego aktu wobec Węgrów, co nie przeszkodziło aktywistce „tęczowej” w zakłóceniu przedmeczowego meczu poprzez wejście na murawę przed ewakuacją przez ochroniarzy. Na zdjęciu dostrzeżemy beztroską postawę Węgrów, zarówno zjednoczonych, jak i patriotycznych, śpiewających swój hymn narodowy. Dlaczego przywiązują wagę do roszczeń społeczeństwa od intruza?

Są na to dwa pomysły. Przede wszystkim na przestrzeni dwudziestu dobrych lat piłka nożna stała się teatrem pobudzania poprawności politycznej. Oczywiście nie żałujemy czasów alkoholowych, brutalnych i rasistowskich chuliganów, którzy zajmowali stadiony, zamieniając je czasem w miejsca propagandy (Trybuna Bolońska z Paris Saint-Germain, Lacjum Rzymu, nowi skinheadzi z Espanyolu Barcelona itp.). Udział w meczu piłki nożnej to odpoczynek, chwila relaksu, a nie arena, na której głupcy przybywają, by egzekwować swoje prawo.

Bezpieczeństwo stadionów, feminizacja widowni, względna poprawa tej ostatniej (bilet wstępu nie był już tani) pozwoliły przezwyciężyć chuligaństwo i wypędzić z trybun niekulturalnych dzikusów. Nie możemy się powstrzymać od tego, że cieszymy się z tego, ponieważ polityka nie dzieje się na arenach sportowych (do tego wrócimy). Problemem jest nadmierne traktowanie, które doprowadziło UEFA do zaangażowania się w marketing antyrasistowski. Teraz pojawiły się banery i filmy przeciwko dyskryminacji rasowej, które jednak należą do minionej epoki. Najmniejszy niestosowny komentarz (przypadek rządów rzymskich) jest przedmiotem kar i klękających protestów graczy.

Jednak czasy się zmieniają, podobnie jak główne powody. Odtąd wysuwana jest walka z homofobią. Węgry, których rząd został demokratycznie wybrany przez zdecydowaną większość w kraju, w którym ludzie nadal chodzą na wybory (co nie wszędzie ma miejsce), są krytykowane za powodowanie tragedii wśród refleksologów. A co z polityką Orbana może uzasadniać zakłócenie meczu piłki nożnej, traktowanie Węgier jako „faszystowskich” i rewizję dekoracji stadionu? Czy otworzył obozy koncentracyjne dla homoseksualistów? Czy ścigasz ich uzbrojoną milicję na ulicach? Islamska policja zabiła go jak ISIS?

READ  odcinek 1

Z zebranych informacji jak zwykle zdajemy sobie sprawę, że nie ma nic nadzwyczajnego. Urban chce po prostu zakazać postów skierowanych do nieletnich na temat homoseksualizmu, jak to ma miejsce w wielu częściach świata. Ochrona osób poniżej 18 roku życia przed praktykami seksualnymi uważanymi za ryzykowne nie oznacza zapobiegania im. Orban może swobodnie ustanawiać prawo w swoim kraju, tak jak Putin w Rosji i Kadyrow w Czeczenii. Każdy z nich ma swoje odniesienia, obyczaje i tradycje, o których nie należy dyskutować przy demokratycznym przyjmowaniu prawa bez wzajemnej krzywdy. Orbán, Putin i Kadyrow nigdy nie opowiadali się po swojej stronie o naszych prawach. Co więc kryje się w tej myśli policyjnej, która wywołuje wszystkie decyzje, które nie idą w kierunku „mieszkania razem” w całej „różnorodności”?

Co prowadzi nas do drugiego pomysłu. Boisko piłkarskie nie jest areną polityczną. Łączenie sportu z propagandą (lewicową i prawicową) to specjalność dyktatur. Hitler, Stalin, Franco, Mao Zedong… Najgorsze reżimy totalitarne XX wieku wskazały drogę od igrzysk olimpijskich w 1936 r. Dziś liberalne demokracje przyjmują zasadę reedukacji ludzi przez wypoczynek, co jest banalne, głupie i niezdrowe .

Nikt nie zmieni swojego poglądu politycznego, biorąc udział w meczu piłki nożnej. Co więcej, jedziemy tam nie po to, ale po to, aby nas zabawić, oczyścić umysł i pozbyć się stresu po tygodniowej pracy. Rzeczy z życia publicznego dzieją się gdzie indziej. Ta mieszanka gatunków staje się denerwująca! Istnieje również podświadoma propaganda praktyki „pozytywnej dyskryminacji” w sporcie. Jeśli jednak MBappé, Benzema i inni grają dla francuskiej drużyny, nie chodzi o ich pochodzenie, ale o ich talent i rzekome poczucie wspólnego i zbiorowego zainteresowania oraz ojczyzny. W teorii przynajmniej…

Ludzie są zmęczeni moralnymi, antyrasistowskimi, feministycznymi i homofobicznymi lekcjami elit, które gardzą nimi do tego stopnia, że ​​narzucają im swój światopogląd nawet w czasie wolnym. Niech nasi przywódcy troszczą się najpierw o przyszłość młodych ludzi, podział bogactwa i bezpieczeństwo dla wszystkich, zanim otrzymają lekcje. Węgrów, którzy mają surowe zasady moralne, nie interesują homofobiczne cykle stowarzyszeń wspieranych przez Unię Europejską. Ich gracze pokazali to, obrażając swoich niemieckich gospodarzy remisem 2:2, moralnym zwycięstwem. Węgrzy zdominowali mecz, który powinni byli wygrać.

READ  Najpiękniejsze życie z góry: Podsumowanie poniedziałku 22 sierpnia 2022 odcinek [SPOILERS] - Seriale informacyjne w telewizji

Orientacja seksualna i etniczna węgierskich napastników jest nieznana. Nie obchodzi nas to. Liczą się osiągi sportowe, zręczność, duch walki i duch zespołowy, które pozwoliły Węgrom osiągnąć dobry wynik: jedyne wartości, jakie zachowamy podczas tego spotkania.