Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Le Routard, najlepiej sprzedający się francuski przewodnik turystyczny, świętuje swoje 50-lecie

Le Routard, najlepiej sprzedający się francuski przewodnik turystyczny, świętuje swoje 50-lecie

Jej okładka jest rozpoznawalna wśród wszystkich: podróżnik, który niesie świat dookoła jak plecak. Przewodnik turystyczny Le Routard obchodzi swoje 50-lecie 55 milionów egzemplarzy został przekazany.

Przygoda zaczęła się w kwietniu 1973 roku, kiedy uczeń szkoły biznesu Philip Gluagon zdołał opublikować swoją niskobudżetową podróż do Indii. Po 18 odrzuceniach 19. małe wydawnictwo Gedalge opublikowało historię, która sprzedała się w 8500 egzemplarzach. Pięćdziesiąt lat później przewodnik jest wydawany przez Hachette od 1975 roku Bestseller we Francji : od 2 do 2,5 miliona egzemplarzy rocznie. To najlepszy zestaw podróżny.Dyrektor działu turystyki Hachette, Sidonie Chollet, powiedziała agencji AFP: „Z katalogiem 150 tytułów, co nie zdarza się często”. Według rankingu opublikowanego w marcu przez Livre Hebdo i instytut badawczy Gfk, spośród 50 najlepiej sprzedających się przewodników turystycznych we Francji w 2022 r. 35 to podróżnicy z plecakiem.

Sekretem Rotharda jest Lojalni pierwsi klienci Z nadejściem młodej klienteli każdego roku”, wyjaśnia AFP Philippe Gloagne, 71. „Le Routard ewoluował, ponieważ ewoluowali klienci”.Według niego,Młody student został dyrektorem generalnym, miał dzieci… Ze schroniska młodzieżowego przeszedł do butikowego hotelu… Z pieszych wędrówek przeszedł do wypożyczalni samochodów”.

lepsze niż internet

Wśród jego konkurentów jest Lonely Planet, która narodziła się w tym samym roku co on, Michelin czy nawet Petit Futé.
Katalog papierowy staje dziś w obliczu konkurencji ze strony Internetu i portali społecznościowych. Szef Le Routard przyznaje, że mogło to spowolnić jego sprzedaż.Szczególnie dostęp do Tripadvisor.”. Ale główną wadą internetu jest to, że nie wiesz, kto pisze.dodaje. „Turysta jest lojalny…”potwierdza, podkreślając swoich redaktorów W Rocznie otrzymujemy od czytelników 25 000 listów i e-maili.

READ  Ukraińscy uchodźcy wciąż walczą o emigrację do Kanady | wojna na Ukrainie

Jednak Le Routard nie uniknął wezwania Internetu i ma teraz własną witrynę, w 50% należącą do Hachette iw 50% do Le Routard, która zatrudnia około dwudziestu osób.

Roczny obrót: 26 milionów euro

Za przewodników Hachette płaci tantiemy za kolekcję Philippe’owi Gloaguenowi, jedynemu i szczęśliwemu właścicielowi marki Rotard. Następnie do niego należy nagradzanie swoich zespołów – model, który również zasłużył na krytykę 22 autorów i około trzydziestu freelancerów (Opłacane przez misję), wszyscy specjaliści w miejscu docelowym. Na rok 2023 szef Rotarda spodziewa się obrotu w wysokości 26 mln euro.

Czerwona linia przewodnika: bezpieczeństwo. „Jak tylko pojawi się problem z bezpieczeństwem w okolicy, Le Routard jest wycofywany ze sprzedaży”. Z powodu wojny na Ukrainie, więc Philip Gluagan Wycofał się ze sprzedaży przewodników po MoskwieAlbo Sankt Petersburg, albo kraje bałtyckie, albo nawet Polska.

Polska np. „Gości wielu ukraińskich uchodźców w hotelach i nie chcę, aby turyści w ruchu współegzystowali z rodzinami, które cierpią”.Wyjaśnia, dodając: „Putin przydzielił mi co najmniej dziesięciu mentorów du Rotard”.

Katalog zawiera również partnerstwa Z lokalnymi społecznościami, Huttopia Campgrounds i centrami handlowymi E.Leclerc, które w czerwcu będą oferować prywatną wycieczkę Tour de France Backpacker. Od 2021 roku, po kryzysie Covid, podczas którego sprzedaż przewodnika spadła o 85%, przewodnik jest dostępny jako kwartalnik „Rotard Magazine”. Inne źródło dochodu, „Piękne książki” do podróży, które sprzedawano za około 40 euro, również zdobyło nagrodę „Piękny sukces”. Jeden sprzedał się już w 130 000 egzemplarzy od 2017 roku w kilku językach. Kolejny, „50 podróży, które musisz odbyć w swoim życiu”, ponownie się łączy „Ponad 35 000 sprzedanych egzemplarzy” Od końca listopada potwierdza Sidouni Chollet.

READ  Polska chce odegrać swoją rolę w Europie Wschodniej. Wywiad z Marcinem Rzejokim

Następna przygoda będzie miała charakter filmowy Film napisany przez scenarzystów Les Tuches Opowiada o wędrówkach autora Le Routard po Maroku. Premiera przewidziana jest na 2024 rok. Philip Gluwagen wcieli się we własną rolę.