LDC (M) – J12 |  Montpellier wraca z Polski z pustymi rękami

LDC (M) – J12 | Montpellier wraca z Polski z pustymi rękami

Hugo Brian Monte dos Santos (Montpellier HB)

Na 12. dzień Ligi Mistrzów MHB uda się do Polski, aby zmierzyć się z Blokiem Wiślanym. W bardzo zaciętym meczu obrona uzyskała przewagę w ataku. (wynik końcowy, 22-18)

Wypoczęty zespół z Montpellier pojechał do Polski i początek meczu był trudny dla obu stron, Francuzi i Polak rozegrali uważną rundę i na wynik którejś z drużyn musieliśmy czekać do 3. minuty. Bardzo szybko obrona wykaże dużą aktywność, uniemożliwiając przeciwnikowi prawidłowe rozegranie ataku. Ze swojej strony MHB zmierzy się także z młodym polskim bramkarzem, Marcel Jastrzębskirozegrał świetny mecz i zanotował w sumie nie mniej niż 16 obron. Rozwiązania w tej pierwszej kwarcie należą do rzadkości i obie drużyny schodzą do szatni z remisem (10-10).

Heroldowie jedli z polskim sosem

Powrót na boisko będzie trudniejszy dla Montpellier, któremu brakuje rozwiązań w ataku i często ma przewagę w obronie. Przeciwnie, Polacy mogą w dalszym ciągu polegać na obronie i stopniowo powiększać przewagę (48', 19-15). Kyliana Pratta, Mający zaledwie 20 lat Heraldoys miał bardzo interesującą drugą kadencję, ale rotacja i brak doświadczenia poprawią MHB. Zadał im się nowy, ciężki cios, spowodowany słabym wsparciem, wynikającym z niedostatecznego obsadzenia szpitala. Carla Conana Kontuzja, nie wiemy jeszcze, jak poważna jest kontuzja, ale to prawdziwy cios na kilka dni przed starciem z PSG w Championship.