Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ladies Pro A: Katarzina Peter, główny starter ze Stade Clermontois

Stade Clermontois rozpoczął Mistrzostwa Kobiet Pro A od zwycięstwa 4:2 nad Thionville Tennis Club. Na swojej ziemi Stadistes zdołali zrobić różnicę, zwłaszcza dzięki dwóm zwycięstwom w deblu. Występ zawdzięczają po części Katarzynie Piter, która odniosła sukces, wygrywając dwa mecze (single i deble).

Pro A (dzień 1): dziewczyny ze Stade Clermontois pokonały Thionville (4-2) w niedzielę

Polka po trzydziestce ma pełne CV. Specjalizując się w grze podwójnej, zagrała w kilku finałach turniejów WTA i odniosła zwycięstwo na swoim koncie w Palermo w 2013 roku. Następnie połączona z francuską Kristiną Mladenovic, nowe Clermontois wygrało z siostrami Karoliną i Kristiną Pliskova (ta ostatnia była numerem jeden na świecie) .

Wzmocnienie talii dla Clermont

W każdy poniedziałek otrzymuj nasz spersonalizowany biuletyn e-mailowy Terre de Sports i znajduj wiadomości i wyniki w swoich ulubionych dyscyplinach sportowych.

NL {„path”: „mini-themeatic-Registration”, „theme”: „MT_Sports_Multisports”, „accessCode”: „14048579”, „allowGCS”: „true”, „bodyClass”: „ripo_generic”, „ContextLevel”: „KEEP_ALL”, „filterKeywords”: „1 | 11 | 34 | 17123”, „template”: „generic”, „hasEssentiel”: „true”, „articleid”: „4048579”, „idArticlesList”: „4048579”, „idDepartement”: „282”, „idZone”: „30603”, „keywords”: „1 | 11 | 34 | 17123”, „premium”: „false”, „pubs”: „banner_haute | article”, ” site „:” MT „,” sousDomaine „:” www „,” tagsArticle „:” #stadeclermontoistennisclub „,” urlTitle „:” pro-a-kobieca-katarzyna-piter-ruit-major-du-stade-clermontois „}

„Widziałem ją grającą dwa lata temu, u mojego męża, kiedy grała w Metz. Byłem pod wrażeniem i postanowiłem zadzwonić do niej, aby dołączyła do zespołu w tym roku” – wyjaśnia Vincent Moneron.

– Naszym celem w tym sezonie było wzmocnienie drużyny do dwupoziomowego poziomu – powiedział kapitan stadionu. „Katarzina jest ogromnym wsparciem dla zespołu. Jest świetną zawodniczką deblową.”

Mistrzowska męska drużyna tenisowa

Dominująca w miniony weekend, najpierw w swoim meczu z Pyrazenką (6-4; 7-5), a następnie w deblu wygrała w równych setach z Melnikovą przeciwko Kaschino-Perazhenka (7-6; 6-2), Peter nie przestawał zachęcać jego partner, pokazując doskonałego ducha walki.

READ  To są Cieńcy, którzy tworzą rasę

„Wnosi do planu swoją życiową atmosferę, energię i determinację” – cieszy się Vincent Moneron.

Cechy, na które Stade Clermontois będzie mógł liczyć w niedzielę, 24 listopada, z okazji kolejnego dnia rozgrywek z klubem tenisowym Cormontreuil.

Lucas Biko