Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lille oswaja Red Bull Salzburg i widzi rundę 16

Liga Mistrzów jest często bliżej zachodniego krajobrazu. Surowe terytorium, na którym najdrobniejsze wykroczenia są surowo karane. Lille zna te obszary i było wielokrotnie karane w swojej najnowszej historii kontynentalnej. I wie, że w Europie świat futbolu dzieli się na dwie kategorie: tych, którzy przeszli fazę grupową, i tych, którzy kopią dołek.

Zwycięzca, wtorek, 23 listopada, z Red Bull Salzburg (1-0), jednorazowy Olympic Sports Club Lille (LOSC) po prawej stronie Wenecji. Jako pierwsi w grupie G, partnerzy Jonathan David, rejestrator, zbliżają się do fazy pucharowej Queen’s Contest w Europie. Remis w Wolfsburgu na początku grudnia gwarantowałby kwalifikacje mistrzów Francji.

Przeżyj spotkanie ponownie: LOSC Mastiff wygrywa szczypce z Salzburgiem

W piłce nożnej czas szybko mija. Wskazani trzy tygodnie temu na ich potrzebującą podróż – przypominającą podróż zespołu podczas ostatniego sezonu Ligi Mistrzów – partnerzy Jose Fonte zmienili kierunek w dwóch meczach. po, po Ich zwycięstwo w Sewilli (2-1)., przykuty mastif przeciwko austriackiemu mistrzowi. Ten sam przepis co w Andaluzji: zaangażowanie, nowa obrona, Jonathan David ostry w ataku. „To był ciężki mecz, z dużą intensywnością i wiemy, że Liga Mistrzów tego wymagaZwróć uwagę na jedynego strzelca gry. Wiedzieliśmy, że gra nie będzie łatwa i czasami byłaby trochę niechlujna, ale musimy przez to przejść. ”

Jonathan David wciąż znajduje lukę

RB Lipsk dominował przez pierwsze 20 minut meczu, wykorzystując stratę piłki Lille, podopieczni Jocelyn Gourvennec zaroili się przed skorygowaniem strzału. Zaczęli publikować bardziej wertykalną grę i otworzyli punktację po tym, jak niewielka liczba Buraka Yilmaza weszła w pole karne i straciła odstęp od austriackiej obrony. Idealnie byłoby, gdyby Jonathan David nie zawahał się wyrównać bramkarza przeciwnika (1-0, 31.).NS). 21-letni Kanadyjczyk, który był już najlepszym strzelcem w Sewilli, został pierwszym mieszkańcem Lille, który strzelił dwa razy więcej meczów Ligi Mistrzów od czasu Moussa Sou w 2011 roku.

READ  Brian Cocard podpisał kontrakt z Cofidis

Od początku sezonu wersja LOSC Gourvennec nie była tak solidna, jak Christophe Galtier. W lidze – tak było w Monako w miniony weekend – często przed dołączeniem do klubu prowadzili. A jeśli Salzburg naciskał w drugiej połowie, by spróbować wrócić do mety, koledzy z drużyny napastnika Karima Adeyemiego, zatruci obronę Lille w pierwszym meczu (powodując dwa rzuty karne) nie mogą być groźni. „Nie byliśmy wystarczająco skuteczni w ostatniej trzeciej części pola, ubolewał kapitan Salzburga Andreas Ulmer. Często podejmowaliśmy złe decyzje, a nasze szanse były niewielkie. Ale graliśmy przeciwko bardzo dobremu zespołowi. „

Na Stade Pierre-Moroy, który cieszy się, jeśli nie gra, stałym zaangażowaniem swojego zespołu, LOSC nie uciekł. Odniósł swój pierwszy domowy sukces od zwycięstwa nad AEK Ateny w 2006 roku. „To pierwsze zwycięstwo Luska w Lidze Mistrzów na Stade Pierre Mourouy [inauguré en 2012], to nic”Jocelyn Gurvinec to lubi. Dla francuskiego technika, który odzyskał francuską grupę mistrzów, bez względu na metodę, od tamtego wyniku. „Przed pierwszym meczem z Wolfsburgiem ogłosiliśmy, że zagramy w Lidze Mistrzów na 300% i właśnie to pokazujemy dzisiaj.. Od początku zawodów mieliśmy dużo defensywy. „

Pierwsze miejsce, do którego należy się udać

Ostatnim razem w grupie G, trzy tygodnie temu, Lille znalazł się na pierwszym miejscu w ciasnej kurze, która rozegrała wszystko w ostatnim meczu. Składając swój los w swoje ręce. Cokolwiek się stanie, w lutym w Lille odbędą się europejskie zawody, Gourvennec kontynuuje, ponieważ jego zespół z pewnością zajmie trzecie miejsce z najgorszym wynikiem i przejdzie do Ligi Europy. Teraz mamy nadzieję, że będzie piękniej. „ Koledzy z drużyny wtorkowego przebijaka Jonathana Bamby wygrają swój ostatni mecz.

Jeśli Liga Mistrzów to zachód, ostatni dzień grupy G przypomina pojedynki na śmierć i życie na Main Street. Kiedy Wolfsburg-Lille i Salzburg-Sevilla wystartują w środę, 8 grudnia, wszystkie cztery zespoły wciąż mogą marzyć o kwalifikacjach. Ale w Salzburgu główna ulica pozostanie pusta. W związku z zapowiedzianą rekonfiguracją w Austrii mecz będzie musiał odbyć się za zamkniętymi drzwiami. ” Niestety, Przepraszam Andreas UlmerNasz zespół zasłużył na to, by być naszą publicznością podczas tego finału. „

W obliczu zmuszenia Wolfsburga do zwycięstwa w nadziei na domyślną kwalifikację, Lille będzie musiało uniknąć porażki, aby zapewnić sobie zwycięstwo. W obiecującym spotkaniu partnerów Wolves i Mastiffs Jonathan David – „Za sprawność starszego mężczyzny pomimo wieku 21 lat”, według swojego trenera – aspirujący do serii. „Nic jeszcze nie zrobiliśmyTrener potwierdza. Został jeszcze jeden mecz, a w Wolfsburgu trzeba będzie stoczyć wielką walkę. ” Udaje mu się przetrwać w bezlitosnym świecie Ligi Mistrzów, a jego ludzie chcieliby czerpać inspirację z wyprawy na ligowe zbocze.

READ  Liga Mistrzów - W obliczu Paris Saint-Germain Manchester City i Pep Guardiola popadli w karykaturę