Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tygodniowy trening i dwa mecze z Danią: Francja U19 wybrała Nevers

To wydarzenie, którego miłośnicy piłki ręcznej i sportu z pewnością nie będą chcieli przegapić: France U19 poprowadzi w kwietniu tygodniowy trening w Ducal City i rozegra dwa mecze przygotowawcze z Danią.

Francja – Dania, to plakat, który natychmiast przywołuje wysoki standard i jego gwiazdy, Lukę Karabatic i Mikkel Hansen. „Są to dwa główne kraje w międzynarodowej piłce ręcznej, w tym wśród młodzieży”, uśmiecha się Pascal Guerin, przewodniczący Komitetu Nevers, który kieruje organizacją wraz z dwoma innymi „myślącymi głowami” Jill Sharpin, współprzewodniczącą USO Nevers, oraz Michael André, współprzewodniczący USON i sekretarz generalny Komitetu.

Delegacja francuska przyjedzie „w poniedziałek 11 kwietnia i wyjedzie w niedzielę 17 kwietnia. Drużyna będzie trenować dwa razy dziennie, przed meczami zaplanowanymi w Maison des Sports, piątek 15 kwietnia i sobotę 16 kwietnia (20:00). nie być oficjalnymi rozgrywkami” – podkreśla Pascal Guerin. „Na początku chcieliśmy przenieść jeden z meczów. „

Wystąpił problem z pokojem. „Pomyśleliśmy o sali gimnastycznej Tamburynette w Clamecy, która została zrekonstruowana, ale pojemność w Maison des Sports jest ograniczona do 300 kontra 1200. Wiedząc, że w zależności od ewolucji kontekstu zdrowotnego i protokołu, możemy stanąć w obliczu skali”.

„Rozwijaj rękę w godnym miejscu”

Idea tego spotkania nie jest datowana od wczoraj. „Wracamy do dyskusji w styczniu 2020 r. podczas meczu USON” – wspomina Pascal Guerin. „Byli Perrin Jollet (członek parlamentu z 1. Dystryktu Nevers i były piłkarz ręczny), Gilles Sharpin i Marie Albert Duvet, prezes Ligi. Było wspólne pragnienie zachęcania do piłki ręcznej.”

Reszta wydarzyła się w Federalnej Arkanie. Marie Albert Duvet zgłosiła naszą kandydaturę na członkostwo w Federacji. Szef francuskiej delegacji odwiedził Gillesa Baskina 27 października i wyraził zgodę. „
Euro w Czarnogórze w 2022 roku i Mistrzostwa Świata U19 w Chorwacji w 2023 roku.

„Już wybraliśmy, zgodnie z jakością obiektów”, wyjaśnia Jill Baskin, z którą wczoraj skontaktowała się telefonicznie. „Posiadanie zespołu liderów, którzy jako rozmówcy wiedzą, o czym mówią, jest również ważne w podejmowaniu decyzji”.

Posiadanie międzynarodowych graczy poniżej 19 roku życia ma podwójną korzyść. Prawie dawać i brać. „To sposób na rozwój piłki ręcznej w regionie, który na to zasługuje, z Neversem i jego zespołem N2. Naszym pragnieniem na poziomie federacji jest pragnienie organizatorów, aby ustanowić środki marginesowe wokół naszego przybycia. Bardzo dobrze”.

Drużyna Francji do lat 19, prowadzona przez Pascala Pearsona, składa się z chłopców urodzonych w 2004 i 2005 roku. „Pracujemy nad dwulatkami przez okres dwóch lat” – kontynuuje Gilles Basquin. „Większość z nich ujawnia się na biegunie. Niektóre rozwijają się w Nationale 2, inne w Nationale 3 lub w mistrzostwach Francji w wieku poniżej 18 lat”. Brązowy, Des Barkhot, de Costaud i inni eksperci, tytuły przyznawane różnym złote pokolenia francuskiej piłki ręcznej.

Francuska selekcja w tej linii wygrała właśnie, na początku listopada, Międzynarodowe Mistrzostwa TIBY dla Aubon (Val d’Oise), odniesienia dla grupy wiekowej, przeciwko Chorwacji, Węgrom i „Islandii”.

Budżet od 20 do 30000 euro

Przed obozem w Nevers francuska młodzież zagra w styczniu turniej w Polsce. „Drużyny nie zostały rozstrzygnięte. Dwa mecze z Hiszpanią na wyspie Oléron odbędą się w czerwcu, a dwa kolejne z Niemcami w lipcu w Alzacji. „Próbujemy grać w różne piłki ręczne, aby przygotować drużynę” na bardzo odległe terminy: Mistrzostwa Europy U18 w Czarnogórze w 2022 roku i Mistrzostwa Świata U19 w Chorwacji w sierpniu 2023 roku.

Czekając na tych wszystkich pięknych ludzi, organizatorzy Nivernais mają pięć miesięcy na udzielenie odpowiedzi na 34 strony specyfikacji. Nic nie da się pokonać. „Chodzi o branżę hotelarską i restauracyjną, lekarzy, protokół i salę medialną […] ”, wylicza Pa Guerin. „Jeśli chodzi o jasność, mamy trochę mało luksów, ale to nie jest takie ekstrawaganckie. Potrzebne będzie również dobre połączenie Wi-Fi, ponieważ mecze będą transmitowane w sieci. „

READ  Lille oswaja Red Bull Salzburg i widzi rundę 16

Jeśli federacja ma zagwarantować znaczące wsparcie od strony finansowej, szef komisji szacuje, że budżet potrzebny na organizację imprezy wynosi od 20 do 30 tys. euro. „Nie będziemy usatysfakcjonowani oddaniem obiektów na usługi francuskiemu zespołowi”, podsumowuje Pascal Guerin, „powinien to być również tydzień wymiany, na wymianę z wieczorami tematycznymi, do ustalenia, ze wzrostem świadomości wśród szkoły, nauczyciele i edukatorzy na szkoleniach.”

Tablica Yannicka