La Roja wciąż jest rozczarowana, Polska może w to uwierzyć

Hiszpania jeszcze nie wygrała. Po ciężkim starcie ze Szwecją (0:0) mistrzowie Europy 2012 ponownie stracili remis z realistycznymi Polakami. Napastnicy La Roja byli generalnie zawiedzeni, podobnie jak Moreno, który nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej połowie. Mogliśmy zaobserwować bardziej intensywną konfrontację między Niemcami a Portugalią (4-2), a ostatnie spotkanie w sobotę trwało zbyt długo. Bardzo wytrzymali i technicznie Hiszpanie nadal stawiają stopę na piłce i działają szybko. Moreno jest widoczny po prawej stronie pola i może być wyśrodkowany na ziemi na krawędzi spalonego w kierunku Moraty, strzelając w pobliżu prawej stopy przed Peresinskim (1-0, 26.). Początek meczu wydawał się wzmocnić zaufanie Louisa Enrique do mężczyzn. Ale mimo bycia starterem, La Rose nie potrafił tak naprawdę zdominować tłumu i dał nadzieję Polakom. Po nieudanym strzale Szwajcarii (36.) Josvyak był zbyt blisko wyrównania, ale znalazł Simona, który zdołał się wycofać, zanim Lewandowski (43.) zagroził.

Morata zdobywa punkty, ale dużo traci

Polacy, którzy zostali wyeliminowani na przerwie, w drugiej połowie musieli za wszelką cenę odzyskać siły. Może to wynikać tylko z chłodu jego najlepszego zawodnika Lewandowskiego. Bayern Striker ponownie wystartował pełnym strzałem głową (1-1, 54.) po dośrodkowaniu Josviaka. Wynik spotkania przyniósł korzyści ze strony Hiszpanów. Dzięki złotej okazji na odzyskanie prowadzenia Moreno z rzutu karnego trafił na lewe słupek Sesznego. Morata nie trafił następnie poza ramkę (57.) pod oczami sfrustrowanego Luisa Enrique. Z tym drugim aktywnym długim testem Morata mogła być sfrustrowana w tym obszarze, zwłaszcza po tym, jak stracił dwie duże szanse na koniec meczu (65., 83.). Niespokojny stan hiszpańskiej gry po dwóch dniach gry. La Roja, obecnie trzecie w swojej grupie z dwoma punktami, nie przegra w środę ze Słowacją. Ze swojej strony Polska nie miała innego wyjścia, jak tylko wygrać ze Szwecją i zobaczyć 16. rundę.