L1: Lens wygrywa północne derby, które denerwują fanów

Lens położył kres 15-letniemu głodowi w Bollaert, pokonując w sobotę Lille (1:0) w North Derby, które zostało wstrzymane na pół godziny z powodu wydarzeń spowodowanych przez kibiców Lensau.

Dziesiątki kibiców artezyjskich wyszło na boisko w pierwszej połowie, aby sprowokować swoich północnych rywali. Po pięciu minutach zamieszania i interwencji CRS, aby odeprzeć Lenso, ten ostatni wrócił do swojego kubka.

Policja interweniowała po tym, jak kibice zaatakowali trawnik stadionu Boulliert w sobotę, 18 września, pomiędzy połowami meczu Lens i Lille (1:0) w ramach szóstego dnia ligi francuskiej.

Francois Le Presti – Agencja France-Presse

Interwencja policji pozwoliła na szybką ewakuację terenu, a po spotkaniu komórki kryzysowej władze zdecydowały, że mecz może zostać wznowiony, ale zostanie przerwany w przypadku nowego incydentu.

W końcu doszło do drugiej połowy, a wschodząca polska gwiazda Przemysław Frankowski odniosła ogromny sukces dla RCL i jego gorących fanów, strzelając gola w późnej fazie meczu (74. miejsce).

Cztery dni po świetnym występie w Lidze Mistrzów przeciwko Wolfsburgowi (0:0) mistrzowie Francji toną w wątpliwościach po tej nowej porażce, trzecim z sześciu meczów w pierwszej lidze w tym sezonie i wskazując na alarmujące 13. miejsce … Pięć punktów.

– Obiektyw na podium –

Sang et Or, wciąż niepokonany (3 wygrane, 3 remisy), chwilowo zajął drugie miejsce w turnieju z 12 jednostkami na zegarze.

W tym trzecim meczu w ciągu ośmiu dni trener Lille Jocelyn Gurvenick, wciąż pozbawiony Renato Sancheza i Jonathana Bamby, miał ten sam skład wyjściowy z Wolfsburgiem.

W niewiarygodnej atmosferze Lens rozpoczął spotkanie z wielką pompą, wywierając dużą presję na mistrzów Francji, uwięzionych przez pierwsze dziesięć minut.

READ  Benzema and the Blues, pełna wydarzeń historia miłosna

Ale krok po kroku Lille był w stanie stłumić entuzjazm graczy Blood and Gold z takim samym entuzjazmem jak ich fani, wywierając presję na swoich przeciwnikach.

I tak pierwsza niebezpieczna sytuacja była na korzyść Luska: po dobrym zagraniu z prawej strony Jonathan Ikone przesunął się na środek, ale jego strzał został zablokowany, po czym piłka wróciła do Buraka Yilmaza, którego próbę również odrzucił Artesian obrońca ( 19).

Lensois bardzo dobrowolnie próbował wykorzystać wolne miejsca pozostawione przez mastifa, ale nie zdołał być niebezpieczny aż do dogrywki, kiedy to Florian Sotoka uderzył potężnym kopnięciem obrotowym, które zostało odepchnięte na róg przez Evo Grbica (45+1). ).

– Decydująca Leca –

Jonathan David (z lewej) i Jean-Louis Leica (z prawej) podczas spotkania Ligue 1 pomiędzy Lens i Lille (1-0) w sobotę 18 września 2021 w Lens.

Po wydarzeniach z pierwszej połowy, druga połowa rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Porwany przez swoich kibiców RCL próbował rozpocząć mecz, ale napotkał solidną obronę Luska.

Północni mieli nawet okazję otworzyć punktację, ale Yilmaz w idealnej pozycji nie wprawił głowy (63), po czym Jean-Louis Leica zdecydowanie zatrzymał się w próbach z bliskiej odległości dla Ikuniego Yilmaza (67).

Gael Kakuta (w środku) i Benjamin Andre (z lewej) podczas meczu Ligue 1 pomiędzy Lens i Lille (1-0) w Lens w sobotę 18 września 2021 r.

Niedługo potem wulkan Bolerta zapalił się, gdy Lens otworzył wynik: Gael Kakuta służył w rogu dachu, a Frankowski odpowiedział na strzał Jose Fonte przed strzeleniem dośrodkowania (1-0, 74).

W międzyczasie Wesley Said myślał o podwojeniu zakładu, oddając niecelny strzał Sotoki, ale gol został anulowany przez VAR z powodu spalonego Kakuty (79).

READ  Luis Enrique dzwoni do Bradleya Barcoli

Lil nawet nie zdołał się zbuntować i nie mógł nie być świadkiem eksplozji radości Bullitta po ostatnim gwizdku.

Autor: Nicholas Blasquez / Obiektyw (AFP) / © 2021 AFP