Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kwalifikacje i skoki w Europie

Zakończyły się eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie europejskiej. Swój werdykt wydali pod koniec ostatnich meczów rozegranych we wtorek wieczorem. Po tym, jak Francja zdobyła swój bilet w sobotę na Parc des Princes, miażdżąc Kazachstan (8:0) i która zakończyła się zwycięstwem we wtorek w Finlandii (2:0) dzięki bramkom Karima Benzemy i Kyliana Mbappe z Serbii, Hiszpanii, Szwajcarii , Belgia, Dania, Chorwacja, Anglia, Niemcy i Holandia otrzymali satysfakcję.

Holandia skończyła się przed Turcją

Partnerzy z Memphis, Depay, trochę się wzdrygnęli, ponieważ musieli uniknąć popełnienia błędu w meczu z Norwegią u siebie na krytym stadionie w Rotterdamie. Przyszło ostatnie dziesięć minut, a wynik wciąż wynosił 0:0. Na szczęście Bergwijn odpoczął drużynie Orange, a Depay udowodnił Batavianom sukces w dogrywce (91, 2:0). Holandia ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w grupie G przed Turcją, wygrywając w Czarnogórze (2:1).

Tak więc Turcja będzie jedną z dwunastu zapór, obok Portugalii, Szwecji, Włoch, Ukrainy, Walii, Szkocji, Rosji, Polski, Macedonii Północnej, Austrii i Czech. O tych grupowych sekundach zadecydują w marcu przyszłego roku trzy mini turnieje. Na koniec będą trzy drużyny eliminacyjne do Mistrzostw Świata.

Zakwalifikowane drużyny na Mistrzostwa Świata 2022:
Niemcy
Anglia
Belgia
Chorwacja
Dania
Hiszpania
Francja
Holandia
Serbia
szwajcarski

Operatorzy zapory:
Austria
Szkocja
Włochy
Macedonia Północna
Gali
Polska
Portugalia
Republika Czeska
Rosja
Szwecja
indyk
Ukraina

READ  piłka nożna. Manchester United i Villarreal w finale Ligi Europejskiej