Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kto się kwalifikuje, kontynent po kontynencie?

Listopadowe okno międzynarodowe pozwala lepiej zobaczyć nadchodzące kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Katarze w listopadzie i grudniu 2022 roku. Zakwalifikowanych jest teraz 13 selekcji, a wiele z nich zagra wiosną w play-offach. Nie śledziłeś wszystkiego? Oceniamy obszar po obszarze.

W Europie zakwalifikowało się 10 osób, w tym Francja, Anglia i Niemcy

Region Europy jest najbardziej rozwinięty, znanych jest 10 z 13 przedstawicieli Starego Kontynentu.Wszyscy zajmują pierwsze miejsca w swoich grupach, Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Szwajcaria, Anglia, Holandia, Hiszpania, Chorwacja i Serbia będzie w Katarze. Nie jest to wielka niespodzianka, ponieważ z wyjątkiem Holendrów wszystkie te selekcje kwalifikowały się już w 2018 roku.

Pozostałe trzy bilety zostaną rozdane podczas kwalifikacji, które odbędą się w marcu. Do dziesięciu wicemistrzów eliminacji (Włochy, Portugalia, Szwecja, Ukraina, Walia, Szkocja, Turcja, Rosja, Polska i Macedonia Północna) dołączyło dwóch zwycięzców grup Ligi Narodów (Austria i Czechy), w mini- mecz. Konkurencja. Chcesz zrozumieć proces działania tych tam – szczególnie skomplikowany, prawda? Wyjaśnimy Ci to punkt po punkcie tutaj.

W Ameryce Południowej jest otwarty za Brazylią i Argentyną

Dziesięć krajów regionu CONMEBOL konkuruje w tej samej grupie. Dominują tu Brazylia (35 punktów) i Argentyna (29 jednostek), które już się zakwalifikowały. Rutyna Seleção, jedyny kraj, który nigdy nie opuścił Pucharu Świata. Albiceleste, który istnieje systematycznie od 1958 roku, nie powinien być pomijany. Jeszcze dwie karty muszą zostać rozdane, a piąta zmierzy się z selekcją innego stowarzyszenia w kwalifikacjach round-robin.

A cztery dni po zakończeniu nic się nie skończyło. Z 23 punktami, o 6 więcej niż piąty, Ekwador zrobił krok w kierunku Pucharu Świata. Za Don’t See sześć drużyn stoi na… czterech punktach. W tym celu rywalizują Kolumbia, Peru, Chile, Urugwaj, Boliwia i Paragwaj. Z tyłu tylko Wenezuela z 7 małymi punktami. Oczekuje się, że walka będzie zacięta, a kolejne dwa terminy wyznaczone pod koniec stycznia zostaną dokładniej zbadane.

READ  Oglądaj na żywo finał Red Bull BC One Cypher France 2021!

W Afryce zakwalifikowało się 10 epickich tam

Pełen napięcia region Afryki nie wydał jeszcze swojego werdyktu. Pod koniec początkowej fazy grupowej w wyścigu pozostało dziesięć selekcji, które zmierzą się ze sobą w play-offach w obie strony. Pięciu zwycięzców tych bezpośrednich pojedynków, których dokładna data nie została określona przez FIFA, będzie reprezentować kontynent w Katarze.

Nawet jeśli brakuje Wybrzeża Kości Słoniowej, jest tam wielu ludzi. Algieria, Tunezja, Nigeria, Kamerun, Mali, Egipt, Ghana, Senegal, Maroko i Demokratyczna Republika Konga będą szczęśliwymi uczestnikami tych tam. Losowanie tych sporadycznych meczów, które często prowadzą do epickich starć, odbędzie się 18 grudnia.

W Ameryce Północnej, Kanadzie ku zaskoczeniu?

Ponownie, w regionie CONCACAF nic nie grano. W tej wyjątkowej, ośmio-zespołowej grupie, która wyłoniła się z dwóch rund eliminacyjnych, zostało nam jeszcze sześć dni. Pierwsza trójka zakwalifikuje się, a czwarta zagra skok międzykontynentalny.

Jak dotąd, co jest niespodzianką, prowadzi Kanada z 16 punktami. Nic ostatecznego, bo czwarta Panama jest tylko dwie przecznice dalej. Ale kwalifikujący się Kanadyjczycy, którzy są zapraszani od 1986 roku, będą świętym wydarzeniem. Drugie i trzecie miejsce zajmują Stany Zjednoczone i Meksyk. Poza Panamą, Kostaryką i Jamajką wciąż mogą w to wierzyć.

W Azji, Iranie i Korei Południowej prawie tam

Zakwalifikował się tylko Katar, kraj goszczący. Dwanaście selekcji azjatyckich jest nadal przedmiotem sporu, podzielonych na dwie grupy po sześć. Dwie pierwsze grupy z grup A i B zakwalifikują się bezpośrednio, a dwie trzecie zmierzą się w skoku.

READ  Szwajcaria - Hiszpania: o której godzinie i na jakim kanale oglądać mecz na żywo?

Cztery dni po zakończeniu topór był bliski upadku w pierwszym secie, a mając dziesięć i osiem punktów przewagi nad trzecią, Iran i Korea Południowa, o ile nie dojdzie do poważnej katastrofy, będą na mundialu. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Liban i Irak powalczą o bilet wstępu na tamy.

W grupie B jest znacznie bliżej. O ile Arabia Saudyjska trzyma linę z 16 punktami, to Japonia (12 punktów) i Australia (11 jednostek), obie przyzwyczajone do światowych spotkań, toczą upartą walkę. Oman i Chiny pozostają daleko w tyle. Do zobaczenia w styczniu na dalsze działania wojenne.

W Oceanii wielkie pytanie

Podczas gdy inne konfederacje kontynentalne wydają swoje osądy, Oceania jeszcze nie rozpoczęła procesu kwalifikacji. Przełożona z powodu Covid-19 powinna się odbyć „w marcu 2022”, jak wskazała we wrześniu OFC (Oceania Federation). Format nie jest określony.

Pamiętaj, że Oceania nie ma bezpośredniego biletu na mundial: zwycięzca kwalifikacji musi zagrać mocny skok przeciwko krajowi z innej konfederacji. Dominująca w regionie Nowa Zelandia zakwalifikowała się tylko dwukrotnie.