Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kradzież danych w puli Apple ułatwia naprawy MacBooka

Są chwile, kiedy przestępstwo się nie opłaca, ale przynosi największe korzyści. Pod koniec kwietnia Quanta, tajwańska firma zbierająca MacBooki od Apple, Plany maszyn zostały skradzione – The Plany w języku. Hakerzy zażądali równowartości 50 milionów dolarów w kryptowalutach lub grożą ujawnieniem wszystkiego, jeśli Apple lub Quanta nie zapłacą do 1 maja.
Historia minęła, nikt się nie poddał, a dokumenty zostały wypuszczone na wolność. Ale jeśli plotki mówią o planach przyszłych maszyn, to prawda jest taka, że ​​te dokumenty dotyczą tylko obecnych maszyn.

Zatem informacje bez większego ryzyka strategicznego, ale o ogromnej wartości dla określonej grupy ludności: reformatorów. W długim artykule Wice Porozmawiaj z osobami zajmującymi się naprawami, których działania są bardziej legalne. Ich reakcję podsumowuje jeden z nich: Nasza działalność opiera się na tego typu wyciekach Odpowiedział Lewis Rossmann, właściciel Rossmann Repair Group, firmy specjalizującej się w naprawach zaawansowanych technologicznie płyt głównych. Dodawanie dokumentów, które są teraz w naturze ”. Pomoże mi to odzyskać od kogoś dane ».

Sprzeciwia się prawu do odszkodowaniaApple prowadzi kampanię w kilku stanach USA przeciwko takim proponowanym przepisom Firma jedynie dokumentuje i autoryzuje określony rodzaj transakcji. Nie daje możliwości pójścia dalej, nawet zwracając się bezpośrednio do siebie.

„Nie możesz iść do Apple i im powiedzieć”Daję ci 800 000 dolarów na odzyskanie moich danych”, Wyjaśnił L. Wice Lewis Rossman. Z dyskiem SSD wbudowanym w płytę główną (spawany chipset) i Układ T2 Szyfrowanie wszystkiego w ruchu, każdy poważny problem z najnowszym dyskiem MacBooka oznacza zaakceptowanie trwałej utraty danych.

Również, aby odkryć wideo:

Również, aby odkryć wideo:

Zaletą planów, które wyciekły, jest to, że elementy są opatrzone adnotacjami, a relacje między komponentami są wyjaśnione. Przyspiesza to inżynierię wsteczną, która czasami może trwać lata bez tych informacji.
Daleko od ujawniania tajemnic maszyn – to tylko kwestia logicznych połączeń między komponentami, a nie ujawniania, jak działają i / lub produkują – szczegółowe plany dotyczące MacBooków, które są obecnie sprzedawane pod płaszczem, otworzą drzwi do dalszych napraw. Procesy, które profesjonaliści wolą zapewnić z pomocą Apple. Milczący gigant nie chciał odpowiadać na pytania naszych kolegów dotyczące swojego stanowiska w sprawie kradzieży danych.

READ  10 najlepszych ofert zostanie wprowadzonych w poniedziałek rano 🔥

Źródło : Vice (płyta główna)