Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Buzzing to pierwsza dostępna ścieżka dźwiękowa Marsa

Selfie Rover Perseverance obok małego kreatywnego helikoptera. – NASA UBI Ciba

  • Mikrofon zbudowany w Tuluzie w wytrwałym łaziku był w stanie nagrać dźwięk ostrzy kreacji dla samolotu Mars.
  • Biorąc pod uwagę gęstość niskiej atmosfery Marsa, naukowcy nie oczekiwali wiele.

Ten hałas, który powinniście usłyszeć, jest dla naukowców „kopalnią złota”. 1 maja mikrofon łazika marsjańskiego Determinacja Udało jej się uchwycić ostrza małego kreatywnego helikoptera podczas czwartego lotu na Czerwonej Planecie. Nagranie zostało ogłoszone w piątek 9 maja przez NASA io godz
TuluzaDla naukowców z Wyższego Instytutu Aeronautyki i Kosmosu
(ISAE-SUPAERO) Kto opracował mikrofon pod kierownictwem Cnesa, ta ścieżka dźwiękowa jest „wielką niespodzianką”. Zwłaszcza, że ​​samolot w momencie startu znajdował się 80 metrów od łazika.

„Testy przeprowadzone w ramach symulacji marsjańskiej atmosfery w celu zaprojektowania tego instrumentu” – wyjaśnia Naomi Murdoch, badaczka odpowiedzialna za analizę danych. „Nasze teorie rozchodzenia się dźwięku powiedziały nam, że mikrofon będzie miał duże trudności w wychwytywaniu dźwięków helikoptera”. Dźwięk w ISAE-SUPAERO. Atmosfera Marsa jest bardzo rzadka [équivalente à seulement 1 % de l’atmosphère terrestre]Silnie tłumi przenoszenie dźwięku. Musieliśmy mieć szczęście, że zarejestrowaliśmy helikopter z tej odległości ”.

Fortepian „mój kraj”

Udało się więc wprowadzić ten szum tła o częstotliwości 84 Hz, co zdaniem specjalistów oznacza „niskie E” fortepianu lub ludzkiego basu, czyli „nowe perspektywy poznania marsjańskiej atmosfery”.

Mikrofon jest zamontowany na francusko-amerykańskim instrumencie SuperCam, którego laserowe oczy działają na odłamkach skał Marsa, dzięki czemu są lepiej rozróżnialne. To „kosmiczne ucho” zostało po raz pierwszy włączone kilka godzin po jego uporczywym „lądowaniu” i dało nam już pierwsze wrażenie turbulencji i wiatrów wstrząsających Czerwoną Planetą.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba doznał kolizji z małym meteorem