Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Intel wprowadza Tiger Lake H, najnowszą generację procesorów do gier i kreatywnego komputera

Po „komecie” jest drugi „tygrys” Intela: dziś czołowa na świecie firma zajmująca się półprzewodnikami zaprezentowała swoją ligę wysokowydajnych przenośnych procesorów, Tiger Lake H. ses Tiger Lake U W przypadku ultraszybkich laptopów, których współczynniki TDP wahają się od 12 do 35 watów, Intel wypuszcza tutaj swój najmocniejszy chipset o nominalnym TDP wynoszącym 45 watów. Typ chipa, który znajdziemy w urządzeniach przeznaczonych do gier, kreatywności i pracochłonnych.

Willow Cove, 10 nm

Ta nowa partia 11mi Generacja jest podwójnie ważna, ponieważ podobnie jak segment „Tiger Lake U”, te nowe modele „Tiger Lake H” korzystają z dwóch głównych innowacji. Jeśli chodzi o architekturę procesora, otrzymali nową generację „Core” firmy Willow Cove, która jest bardziej wydajna niż poprzednia generacja. Po stronie trawienia proces 14nm ++ nadaje się do 10nm SuperFin.

Dodanie tych dwóch technologii, architektury i grawerowania, pozwala Tiger Lake H na uzyskanie do 19% wydajności w porównaniu z poprzednią generacją (w trybie pojedynczej misji lub Jeden temat). I zapewnić rekordowy wzrost częstotliwości: do 5 GHz w trybie turbo na rdzeniu.

Jeśli możemy wierzyć twierdzeniom Intela, to dlatego, że rdzenie Willow Cove oraz grawerowanie w 10 nm są kluczem do doskonałej wydajności Tiger Lake U dzięki mniejszym ograniczeniom rozpraszania ciepła – najmocniejsze nowe chipsety są wyświetlane z mocą 65 W – my łatwo sobie wyobrazić skalę zysków. Kto powinien dawać więcej doskonałych kęsów Ryzen 5000 d’AMD.

Kompletna platforma

Jak zwykle w firmie Intel, pojawienie się nowego procesora w rzeczywistości oznacza pojawienie się nowej platformy. Obejmuje to również segment sieci (Wi-Fi 6 i 6E), łączność (Thunderbolt 4 jako standard dla wszystkich), a nawet głębsze ulepszenia technologiczne, takie jak dostęp do PCI Express w wersji 4.0. Autostrada składająca się z 20 linii komunikacyjnych łączących bezpośrednio dysk twardy i kartę graficzną z procesorem. Dodano 24 linie PCI Express 3.0 między chipsetem a resztą platformy (gniazda USB itp.).

READ  Najważniejsza aktualizacja Steam, na którą wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy!

Aby ulepszyć aspekt platformy dla graczy, segment Wi-Fi nie wykorzystuje popularnego układu AX200 w Wi-Fi 6, ale bardziej nowoczesną wersję dla graczy, Killer AX1675 Wi-Fi 6E. Jeśli podstawy są takie same, standardem jest step up (6E), a sterowniki są przystosowane do nadawania priorytetów grom – rozpoznawanie tytułów, priorytety opóźnień itp.

Układ graficzny Xe … lub ok

Kolejny argument za sukcesem Tiger Lake U mobile ultra high-definition to część grafiki Xe Zintegrowany z SoC, po raz pierwszy jest w stanie sprostać układom SoC AMD Radeon Vega. Ale jest inaczej w przypadku części graficznej tej serii Tiger Lake H: podczas gdy najpotężniejszy chip z serii U ma 96 jednostek EU (jednostek wykonawczych), w tych układach znajdujemy tylko jedną trzecią, ale część procesora jest mocniejsza.

Według Joaquima Allgstama, szefa zespołu odpowiedzialnego za laptopy „entuzjastów” w firmie Intel To przypuszczalny wybór. Ten typ procesora jest przeznaczony do obudowy, która ma być wyposażona w dedykowaną kartę graficzną. Są też ograniczenia integracyjne – mocniejszy zintegrowany procesor graficzny zajmowałby więcej miejsca i zużywał więcej. Dzięki naszym 32 UE mamy wystarczająco dużo mocy, aby przyspieszyć wiele rzeczy, na przykład dekodowanie multimediów. Wyjaśniono 01net.com.

Mając tylko 32 EU, część graficzna oparta na architekturze Xe ponownie nazywa się UHD. Co podkreśla problem nazewnictwa. Od grafiki i segmentu scenicznego.

Dobre użycie nazw …

Z nim Projekt Atena », Ostatecznie Intel wprowadził platformę o nazwie „EVO”. Co pozwala na pierwszy rzut oka rozpoznać szybkie urządzenie mobilne wyposażone we wszystkie niezbędne nowoczesne technologie – potężny układ graficzny, Wi-Fi 6, niesamowicie szybki start, jednodniową baterię itp. Ale dotyczy to tylko Tiger Lake U i ultraprzenośnych.

Chipy Tiger Lake H są przeznaczone dla trzech części lub formatów maszyn: Potrzeby, Aby grać w rozdzielczości 1080p, Chudy entuzjastów Który obejmuje cieńszy i bardziej zaawansowany korpus (gry 1080p120 lub 4K60p) i cześć Entuzjaści To napędza 4K do 120 klatek na sekundę. Problemem jest brak nazwy platformy, która pozwoliłaby konsumentowi zagwarantować siłę, niezależność itp. Intel odniesie korzyści z rozwijania tożsamości w tym wciąż ważnym sektorze. ” 40% maszyn sprzedawanych w Chinach Jak wyjaśnił nam pan Algstam.

READ  Stany Zjednoczone potępiają wystrzelenie rosyjskich rakiet antysatelitarnych

Ten problem z nazewnictwem dotyczy również karty graficznej Technologia Xe, ale nie Xe Twierdzi, że konsumenci. Wiesz, co kupić ’ Z Tiger Lake H, jak wyjaśnił nam pan Algstam, odpowiadamy, że podczas konferencji musieliśmy postawić pytanie o naturę „napędu” GPU. Klasyczny „UHD” stwierdził, że Intel rzeczywiście ma raczej złą reputację.

Również, aby odkryć wideo:

Również, aby odkryć wideo:

Tiger Lake H pozwala firmie Intel pozostawić grawerowanie 14nm ++ i całe dziedzictwo Skylake. Wprowadzenie 10 nm, rdzeń Willow Cove i (mały) chip Xe oraz podstawowe elementy platformy (PCIe 4.0 i Wi-Fi 6E) zapewniają im dostęp do ziemi na papierze. Na konkretnych planach (Thunderbolt, zakres pro itp.). Pozostaje tylko pobrać pierwsze próbki, aby ocenić rzeczywisty wzrost wydajności …