Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kovit: Rosja, Wielka Brytania, Niemcy… epidemia zaczyna się ponownie w tych krajach europejskich

Manon C., Caroline J.. Zaktualizowano 11 listopada 2021 o 11:51

Epidemie wirusa koronowego rosną w wielu krajach europejskich, w tym w Rosji, Czechach i Polsce, podczas gdy liczba nowych infekcji wola wzrasta we Francji. Oto przegląd tych krajów stojących w obliczu wybuchu epidemii Govt-19 tej jesieni.

Znaczący wzrost liczby Nowe przypadki Govt-19 Wiele kraje europejskie Lęk. Kiedy Identyfikacja 5 milionów zgonów na całym świecie z powodu choroby rządowej Minął 1 listopada ubiegłego roku, Prawie dwa lata po odkryciu wirusa w Chinach, TheEpidemia rośnie Za to Szósty tydzień później Wiele kraje europejskie.

„Po raz pierwszy od dwóch miesięcy całkowita liczba przypadków i zgonów COVID-19 wzrasta, co wynika z obecnego wzrostu epidemii w Europie, który jest wyższy niż spadek obserwowany w innych częściach świata”. Powiedział o tym Tetros Adanom Capreius, dyrektor generalny WHO, na niedawnej konferencji prasowej organizacji. Podczas konferencji prasowej 27 października Gabriel Attal Dalsze potwierdzone ”Wydaje się, że epidemie nasilają się w całej Europie, na wschodzie iw Wielkiej Brytanii. Prawdziwe, Europa Obecnie Tylko region Na świecie Covid rośnie w siłę.

Szczegółowo WHO podkreśliła w swoim ostatnim raporcie, że: Ożywienie epidemiczne w Rosji, Turcji, Rumunii i Wielkiej Brytanii. ten Rosja Jest szczególnie wrażliwy Nowa fala. 28 października w mieście wprowadzono nowe ograniczenia (zamknięto szkoły i restauracje) Moskwa, Kiedy urzędnicy ds. zdrowia otwierają Szpital tymczasowy Ponad 600 łóżek wyposażonych jest w tlen i około dwudziestu jednostek resuscytacyjnych. Według oficjalnych rosyjskich danych od 20 października każdego dnia umierało średnio ponad 1000 osób, a zarejestrowano 39 400 nowych przypadków. A Niedoszacowany bilans Według urzędników służby zdrowia w kraju, w którym szczepione jest tylko 34% populacji.

Wszędzie sytuacja jest niepokojąca. Tak jest szczególnie w przypadku Republika Czeska Zauważamy wzrost o około 120% w codziennych przypadkach w ciągu tygodnia, ale nadal Węgry (+ 103%) i en Belgia (+ 75%).

READ  Polska-Słowacja | Polska - Słowacja, Prezentacja konkursowa | UEFA EURO 2020

ten Kraje Europy Wschodniej i Środkowej Szczególnie cierpią z powodu tej nowej fali. I tak dalej Bułgaria Pod koniec października na 6 mln osób odnotowano ponad 6800 nowych przypadków codziennych infekcji. w PolskaSytuacja jest podobna, gdy w Rumunia, Ten Pęknięcia systemu opieki zdrowotnej Covid stoi w obliczu odrodzenia przypadków: bez miejsc w usługach szpitalnych lekarze dostarczają tlen pacjentom bezpośrednio do ich samochodu.

Inne kraje ogłosiły nowe ograniczenia, takie jak Austria Teraz test PCR nie wystarczy, aby iść do restauracji lub do restauracji Ukraina Funkcjonariusze i niezaszczepieni nauczyciele zostali zawieszeni. „Kraje bałtyckie i Europa Środkowa przeżywają największą epidemię i jest to dla nich najważniejsza fala od początku epidemii.”, zgodził się epidemiolog Antoine Floholt 21 października w felietonach Zachodnia Francja.

Jeśli Francja, Szwajcaria, Włochy czy nawet Hiszpania pojawią się w momencie wychodzenia z tej epidemii, to niestety tak nie jest. Wielka Brytania, który identyfikuje 29 800 nowych przypadków. Profesor Jonathan Van Tom, jeden z doradców rządu brytyjskiego, powiedział: „Stawki są teraz bardzo wysokie, wyższe niż w większości krajów w Europie i będzie bardzo gorąco. Wiele osób uważa, że ​​ta epidemia już za nami. To nie moja opinia. Trzeba się spodziewać ostrej zimy. To daleko ”.

Ta sama historia w Niemcy Wszelkie zapisy a Nagraj częstotliwość zdarzeń Obecnie stosuje się 15 500 nowych przypadków i nowe ograniczenia, ale tylko dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni. Niebezpieczne liczby, które skłoniły Światową Organizację Zdrowia do dzwonka, wyjaśniając strach 500 000 dodatkowych zgonów w Europie do lutego 2022 r. Jeśli prędkość się nie zmniejsza.

Więc jak to wytłumaczysz? Narodziny epidemii rządowej W niektórych krajach europejskich? Według Pr Antoine Flahault, „Niski wskaźnik szczepień” Potrafi wyjaśnić wydarzenie ”W większości tych krajów nie brakuje szczepionekWyjaśnił w Zachód-Francji.

READ  Energia jądrowa: EDF ma nadzieję sprzedać swoje reaktory EPR do Polski

Jak wspomniano LCI, Zasięg szczepień jest w rzeczywistości mniej ważny w krajach dotkniętych tą epidemią. w Polska, Tylko 53% z nich otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Govit-19. Są 61% Węgry I 57% en Republika Czeska.