Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmos: Czym jest ten nowo odkryty „quasi-księżyc”?

2023 FW 13 podąża mniej więcej tą samą drogą co Ziemia i okrąża Słońce. (© JohanSwanepoel / Adobe Stock)

Jasne, wiadomości o kosmosie były ostatnio obfite. Między NASA, która wysyła sondę Europa Clipper, a Europejską Agencją Kosmiczną, która wysyła sondę Juicy, aby „odwiedziła” lodowe księżyce Jowisza i Saturna w poszukiwaniu życia, jest kilka rzeczy do powiedzenia.

Można dodać, że niedawne odkrycie wzruszyło miłośników astronomii. Odkryto „quasi-księżyc”. Kizaku?

rezonuje z ziemią

W rzeczywistości osobliwością 2023 FW 13 – (2023 jest rokiem odkrycia, 13, ponieważ jest to trzynasta asteroida tego typu obserwowana w tym roku, a FW dla nazwy serii teleskopów pochodzenia odkrycia) – jest to, że towarzyszy Ziemi w jej kosmicznej podróży.

Wiadomo, że nasza planeta krąży wokół Słońca. W tym samym czasie księżyc krąży wokół nas. 2023 FW 13 wydaje się krążyć wokół Ziemi. „Wydaje się”, ponieważ rzeczywiście krąży wokół Słońca, ale z tą samą prędkością. A więc rodzaj efektu perspektywy. Mówi się, że jest Echo.

Znacznie dalej. „Kiedy ta asteroida została odkryta, była oddalona od nas o 9,8 miliona km. Dla porównania, Księżyc jest oddalony o 384 400 km „- wyjaśnia Gilles Dawidovic, wiceprezes Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego, który się z nim skontaktował. aktualności.fr.

Dlatego mówimy o „półksiężycu” lub „półksiężycu”.

Filmy: Obecnie w Actu

Bo dla przypomnienia Księżyc jest uważany za przedłużenie Ziemi, nawet jej córkę (być może powstał po zderzeniu Ziemi z masywnym ciałem gwiezdnym, a zatem będzie się składał z prawie części Ziemi), ale pozostaje satelita. Naturalne, jasne, ale tak naprawdę to obiekt krążący wokół Ziemi.

Naprawdę nie jest to niespodzianka

Interesuje nas „zaledwie” około dwudziestu metrów. Został oficjalnie uznany w 1każdy Kwiecień. Ale to oczywiście nie był żart. Nie jest jeszcze jasne, z czego się składa, ale „przypuszcza się, że jest to asteroida o klasycznym kształcie”.

READ  Zdrowie | Pytanie: Jak chronić się przed komarem tygrysim?

Choć raz, to naprawdę nie jest niespodzianka. Ciała astralne, takie jak to. Tyle, że „nie widzimy ich, bo są małe i ciemne” – zauważa wiceprezydent. Właśnie dlatego właśnie zauważyliśmy istnienie 2023 FW 13.

Nawet jeśli „zwykle grawitacja wykonuje obowiązki w tych małych ciałach kosmicznych. Jest to stosunkowo stabilne środowisko, rzadko się zmienia i nie pozostawia dużo miejsca, a przynajmniej nie jest to zrównoważone miejsce” – wyjaśnia.

Tam 2023 FW 13 będzie towarzyszyć Ziemi jeszcze przez kilka stuleci, „mimo to mówimy o 4000 lat” – dodaje Gil Dawidowicz. Następnie asteroida podąża inną drogą.

Liczba lat może wydawać się ogromna w skali człowieka, ale w przypadku kosmosu tak nie jest. Dla przypomnienia, Ziemia ma 4,543 miliarda lat. niedz 4.6.

Śledź wszystkie aktualności z ulubionych miast i mediów, subskrybując Mon Actu.