Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmiczny Teleskop Hubble’a ponownie odpowiada

Jest stabilny od ponad miesiąca. Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który zachwyca świat od ponad trzydziestu lat Wspaniałe zdjęcia odległego wszechświataDziała ponownie od czwartku, chociaż będziemy musieli trochę poczekać, aby zobaczyć, jak działa jego sprzęt i przesyła dane. W piątek NASA ogłosiła, że ​​pomyślnie uruchomiła komputer zapasowy, oryginalny komputer Niewypłacalność od 13 czerwca. Do tej pory nie udało Ci się dokonać tej zmiany.

„Zespół Hubble’a monitoruje teraz instrumenty, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Zespół kontynuował również proces przywracania instrumentów naukowych” w normalnej konfiguracji, wyjaśnia amerykańska agencja kosmiczna. Gdy komputer podstawowy jest wyłączony, narzędzia te są automatycznie umieszczane w bezpiecznej konfiguracji.

Ponad 1,5 miliona wyświetleń wszechświata

Odzyskanie tych instrumentów powinno zająć „więcej niż jeden dzień”, zapewnia NASA, przy czym zespół Hubble’a w szczególności podkreśla, że ​​są „w stałej temperaturze”. Zespół następnie skalibruje te instrumenty „przed wznowieniem normalnych operacji naukowych”.

W ciągu 31 lat swojej służby Hubble dokonał ponad 1,5 miliona obserwacji prawie 50 000 ciał niebieskich, a według danych NASA opublikowano ponad 18 000 artykułów naukowych z jego danymi. Wśród odkryć, które zawdzięczamy jemu, są te związane z przyspieszeniem ekspansji wszechświata, a także pierwsze badania atmosferyczne egzoplanet. . jego następca Kosmiczny Teleskop Jamesa WebbaPowinien zostać wystrzelony w listopadzie przyszłego roku z Kourou pociskiem Ariane 5.

READ  Wspaniała kontynuacja „Przygody Homera”