Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Steam Deck: Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o nowej hybrydzie konsoli/PC firmy Valve

To wyjątkowe i pełne funkcji urządzenie zostanie wydane w grudniu 2021 roku.

Valve rzuciło małą bombę w branżę gier wideo dzięki powierzchnia pary, pierwsza przenośna konsola do gier… a raczej prawdziwy PC w formacie konsoli. Bardzo zauważalna reklama, która w naturalny sposób budzi bardzo wysokie oczekiwania. To pierwsza informacja, którą Valve faktycznie wysłało.

Kiedy wpatrujesz się w urządzenie, trudno nie połączyć się z Nintendo Switchem. Konstrukcja jest podobna, z dwoma joystickami, padem kierunkowym z 4 przyciskami A, B, X i Y, czterema wyzwalaczami i dużym ekranem centralnym, Co więcej niż dotyk. Ten ostatni, o przekątnej 7 cali, osiągnie rozdzielczość 720p, z opcjonalną powłoką antyrefleksyjną. Ale jest też wiele różnic w stosunku do Switcha, co powinno zapewnić graczowi więcej możliwości. Istnieją nawet dwa gładziki z haptycznym sprzężeniem zwrotnym umieszczone bezpośrednio pod joystickami, a także 4 dodatkowe przyciski umieszczone z tyłu urządzenia, takie jak kontroler Xbox Elite.

© Zawór

Kolejne podobieństwo: podobnie jak konsola Nintendo, deck można podłączyć do ekranu. W tym celu nie będzie konieczne kupowanie dodatkowego sprzętu, ponieważ urządzenie jest wyposażone w gniazdo USB-C z Display Port 1.4. Ale w przyszłości nadal będzie oficjalna stacja dokująca z Bluetooth, Ethernet, USB i HDMI.

prawdziwe komputery

Ale kiedy spojrzysz na jego odwagę, porównanie do Switcha zatrzymuje się dość szybko; Steam Deck zawiera sprzęt, który zdecydowanie bardziej przypomina PC niż konsolę. W szczególności jest AMD APU, który ma procesor Zen 2 z 4 rdzeniami i 8 wątkami. Część graficzną APU obsługuje 8 modułów AMD RDNA 2. Urządzenie zawiera również 16 GB pamięci RAM LPDDR5.

Jeśli chodzi o autonomię, „lBateria 40Wh zapewnia kilka godzin grania w większości gierWedług IGN możemy spodziewać się „5-6 godzin” Portalu 2 przy 30 klatkach na sekundę lub „7-8 godzin” strumieniowania.

Jeśli chodzi o przechowywanie, Valve oferuje kilka opcji, które w dużej mierze determinują cenę maszyny. Pierwsza, oparta na pamięci eMMC, zapewni łącznie 64 GB. Druga opcja to wielka wygrana, ponieważ od razu przechodzimy na dysk SSD NVMe o pojemności 256 GB. Wreszcie, dla najbardziej wymagających, Valve wprowadził opcję szybkiego dysku SSD NVME o pojemności 512 GB. Pamiętaj, że wszystkie te wersje będą wyposażone w czytnik kart microSD, aby rozszerzyć pamięć wewnętrzną.

READ  Złośliwe oprogramowanie: otrzymasz tę wiadomość e-mail, ale nie klikaj!

Para Linux-Proton jako fundament

Jeśli chodzi o stronę oprogramowania, Steam Deck będzie działał na nowej wersji SteamOS, zoptymalizowanej specjalnie dla tej platformy. Dla mnie krawędź, wtedy prawdziwy podstawowy system operacyjny byłby wyprowadzony z Linuksa. Jednym ze sposobów uniknięcia wszystkich problemów z wydajnością związanych z systemem Windows, nie jest tak naprawdę zoptymalizowany dla tego typu urządzenia. Ale nie panikuj: Twoje wrażenia z gry powinny być dostępne dzięki Proton, platformie oprogramowania zapewniającej kompatybilność z grami Windows. Jest to krytyczne, ponieważ oznacza to, że programiści nie będą musieli robić konkretnego portu; Dzięki temu gracze będą mieli dostęp do niemal każdego katalogu gier wideo, z wyjątkiem tych najbardziej wymagających.

Po stronie połączenia zauważamy brak połączenia komórkowego: nie można zainstalować karty SIM, na przykład, aby pobierać gry lub grać w transporcie publicznym. Dlatego konieczne będzie zadowolenie z sieci WiFi. Z drugiej strony Steam Deck ma łączność Bluetooth; Będzie można więc podłączyć np. konsole lub słuchawki.

Nowa klasa urządzeń w świecie komputerów osobistych

Jak można się spodziewać po formacie Deck, Valve nie zaprojektowało go tak, aby można go było dostosować. Nawet jeśli możemy już powiedzieć, że zwykły sprzętowy Frankenstein nieuchronnie spróbuje poeksperymentować, to nie powinno być możliwe uaktualnienie komponentów. Sposób na zapamiętanie, że to przede wszystkim konsola do gier. Jednak siły Gabe’a Newella zapewniają, że talia będzie tak samo użyteczna jak konwencjonalne komputery; “Wszystko, co możesz zrobić na komputerze z systemem Linux, możesz zrobić tutajValve wyjaśnia.

W tym podłączanie urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatura i mysz, jeśli chcesz na nich pracować. Umożliwi to surfowanie po Internecie, korzystanie z dowolnego oprogramowania (kompatybilnego z Linuksem), a nawet normalne granie w gry inne niż Steam. Nawet jeśli istnieją pewne ograniczenia, Steam Deck sam w sobie jest prawdziwym komputerem. i nawet “Nowa klasa urządzeń w świecie komputerów osobistych”, według Valve (wywiad IGN).

READ  Oddziela Apple od kontrowersyjnego Antonio Garcíi Martineza 🆕

Rezerwacje otwarte dziś wieczorem, dostawa w grudniu

Zauważ, że Valve ma ograniczone rezerwacje (nie pre-ordery, duża różnica) jednej osoby na osobę. Środek może prowadzić do zginania BrokerzyInternauci, którzy kupują każdy nowy towar, aby odsprzedać go po wysokiej cenie. I to nie jedyny krok, jaki Valve podejmuje, aby zapewnić, że prawdziwi gracze również mają dostęp do rezerwacji.

W rzeczywistości niemożliwe byłoby zamówienie konsoli z nowym kontem Steam, sprzed mniej niż 48 godzin. niemożliwe dla Brokerzy Utworzyć dzisiaj 1500 kont, aby wyciągnąć spod wszystkich dywanik.

Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone w grudniu 2021 roku, aby znaleźć faworyta pod drzewem.