Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: Francja jest gotowa zaoferować szczepionki J&J, zgodnie z opinią Europejskiej Agencji Leków

Koronawirus: Francja jest gotowa zaoferować szczepionki J&J po konsultacji z Europejską Agencją Leków

Koronawirus: Francja jest gotowa zaoferować szczepionki J&J po konsultacji z Europejską Agencją Leków

PARIS (Reuters) – Francja jest gotowa do wypuszczenia dawek szczepionki COVID-19 od spółki zależnej Johnson & Johnson Janssen według opinii, którą Europejska Agencja Leków (EMA) wyda w następstwie – w południe dowiedzieliśmy się z Ministerstwa Zdrowia .

Ministerstwo oświadczyło w informacji prasowej, że dawki tej szczepionki są przechowywane u hurtowników i dystrybutorów oraz mogą być dostarczane lekarzom i farmaceutom, gdy Europejska Agencja wyda swoją opinię.

Amerykańskie laboratorium J&J zdecydowało w zeszłym tygodniu o opóźnieniu wprowadzenia tej szczepionki w Europie, a jednocześnie AEM przyspieszyło analizę rzadkich, ale ciężkich przypadków zaburzeń zakrzepowo-zatorowych w Stanach Zjednoczonych. Agencja ma wydać opinię w najbliższy wtorek o godzinie 17:00 (15:00 GMT)

Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło również podczas konferencji prasowej, że wskaźnik użycia szczepionki COVID-19 firmy AstraZeneca w przypadku dawek dostarczanych do miasta wynosi 73%.

Jego ogólny wskaźnik wykorzystania wynosi 67%, co oznacza, że ​​jest częściej podawany przez farmaceutów i lekarzy miejskich niż przez centra szczepień

To samo źródło podało, że wskaźnik użycia szczepionki Pfizer wynosił 91% od 18 kwietnia.

(Caroline Belles, z Myriam Rivette, pod redakcją Jean-Michel Bello)

READ  Według Sił Powietrznych wczoraj wieczorem na południe kraju wystrzelono 36 rosyjskich dronów szturmowych