Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

49 pasażerów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 podczas lotu z New Delhi

Władze Hongkongu, które zakazały lotów z Indii, Filipin i Pakistanu, w poniedziałek 19 kwietnia potwierdziły, że co najmniej 49 pasażerów lotu z New Delhi do Hongkongu było zarażonych wirusem. Wszyscy ci pasażerowie wylądowali 4 kwietnia w Hongkongu na pokładzie samolotu z indyjskiej Vistary.

Liczba ta jest najbardziej znacząca od stycznia, w Hongkongu odnotowano mniej niż pięćdziesiąt przypadków zanieczyszczenia dziennie. W poniedziałek 19 kwietnia władze Hongkongu zdecydowały o nałożeniu pilnego 14-dniowego zakazu lotów z Indii, Pakistanu i Filipin, czyli trzech krajów sklasyfikowanych jako „Ekstremalnie wysokie ryzykoI po pierwszej rejestracji w krajowym przypadku wariantu Covid-19.

Indie stoją obecnie w obliczu wybuchu pandemii iw poniedziałek odnotowano nowy rekord infekcji, podczas gdy 20-milionowa populacja New Delhi jest ponownie uwięziona na tydzień. Samolot Vistara, który przewoził tych pasażerów, mógł pomieścić 188 osób. Jednak władze Hongkongu nie określiły liczby pasażerów na tym locie. Wszystkie pozytywne przypadki odnotowano podczas trzytygodniowej kwarantanny hotelowej, której podlegają wszyscy podróżni. Wszyscy pasażerowie muszą przedstawić wyniki testu na koronawirusa na mniej niż 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu.

Hongkong, jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie, do tej pory zdołał powstrzymać epidemię kosztem jednych z najbardziej rygorystycznych środków kwarantanny na świecie, surowych ograniczeń i systematycznego noszenia masek przez całą populację . W regionie o populacji około 7,5 miliona odnotowano nieco ponad 11500 przypadków i 209 zgonów związanych z koronawirusem. Prawie 10% populacji otrzymało pierwszą dawkę szczepionki we wtorek.

READ  Wybuchy były słyszalne w Kijowie podczas wizyty sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa