Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były policjant Derek Chauvin został skazany za „morderstwo”.

Po trzech tygodniach przesłuchań ława przysięgłych na procesie George’a Floyda wydała werdykt w ciągu zaledwie dziesięciu godzin. I doszli do wniosku, we wtorek, 20 kwietnia, Od starego Białym policjantem był Derek Chauvin Winny „morderstwa”, „zabójstwa” i „umyślnej przemocy prowadzącej do śmierci”. Pochodził z Afroamerykanów, trzy osoby, dla których się pojawił.

45-letni biały policjant George Floyd (46 lat) został aresztowany w maju 2020 r. Wraz z trzema innymi funkcjonariuszami pod niewielkim zarzutem. Podczas aresztowania ten ostatni był teraz na ziemi i Kolano Dereka Chauvina oparte o jego szyję, ręce związane z tyłu, przez ponad dziewięć minut. Policjantowi, który pojawił się na wolności, grozi 12 i pół roku więzienia za najpoważniejszy zarzut. Na koniec oświadczenie werdyktu było Skuty w kajdanki do więzienia.

Adwokat rodzinny George’a Floyda z zadowoleniem przyjął werdykt jury. „Winny! Sprawiedliwość uzyskana z bólu została ostatecznie przyznana rodzinie George’a Floydów. Ten wyrok jest punktem zwrotnym w historii”.Odpowiedział prawnik Ben Cromb.

Ogłoszenie werdyktu wywołało eksplozję radości na sądzie w Minneapolis, gdzie zebrało się wielu niewiadomych i zwolenników rodziny George’a Floyda, co odnotowano m.in. The New York Times.

Prezydent USA Joe Biden wyraził zadowolenie z rodziny George’a Floyda. „Wszyscy czujemy się bardzo komfortowo”.Powiedział w rozmowie telefonicznej. „Jesteście wspaniałą rodziną. Mam nadzieję, że jestem tam, aby cię przytulić.”, on dodał.

Ze swojej strony były prezydent Barack Obama odpowiedział powitalnym oświadczeniem „sprawiedliwość” Tak było „Zakończony”. „Ale jeśli jesteśmy ze sobą uczciwi, wiemy, że prawdziwa sprawiedliwość wymaga więcej niż jednego orzeczenia w jednej sprawie ”. on dodał.