Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpośrednio – Covid-19: 2000 osób zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin, Indie przeżywają szczyt liczby zgonów

Jest niezastąpiony w AstraZenka i Janssen

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło we wtorek, że szczepionki AstraZeneca i Janssen są nadal „niezbędne” do osiągnięcia celów kampanii szczepień we Francji.

Nie mamy obaw co do naszej zdolności do osiągnięcia naszych celów: „20 milionów ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę w połowie maja, a następnie 30 milionów w połowie czerwca” i to, uwzględniając nieco ostrożne założenia dotyczące poziomu spożycia od AstraZeneca i Janssen. Więcej informacji.

Oczekiwania te mogą stać się nieaktualne, „jeśli w najbliższych tygodniach nie będzie już kierownictwa AstraZeneca lub kierownictwa firmy Janssen w mieście”. „Tym razem cele zostaną szeroko zakwestionowane” – podało źródło rządowe.

Przypominamy, że wyznawcy są w centrum zamieszania po rzadkim pojawieniu się niebezpiecznych zakrzepów krwi. W związku z tym szczepionka Janssen została zawieszona w Stanach Zjednoczonych i RPA. Wstrzyknięcie AstraZeneca zostało na krótko wstrzymane w Europie pod koniec marca, po czym wznowiono po pozytywnej opinii EMA.

READ  Macron zaprasza Putina po szczycie G20