Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koniec 10-kilometrowego ograniczenia 2 maja i otwarcie tarasów w połowie miesiąca? – Wydanie

Pandemia Covid-19 we Francjiplik

Szczepienie, ponowne zabezpieczenie, ocena epidemii i mutacji wirusa … Znajdź najnowsze informacje na temat kryzysu zdrowotnego związanego z epidemią Covid-19.

Przez Wyzwolenie i agencja France-Presse

Opublikowano 21 kwietnia 2021 r. O godzinie 7:16.

(Aktualizacja o 15:30)

17:00

Emmanuel Macron leży na łóżku długoterminowych pacjentów z COVID-19. W czwartek Emmanuel Macron spotka się z opiekunami i pacjentami w szpitalu Foch w Sorsnes na zachodnich przedmieściach Paryża, aby omówić opiekę nad pacjentem. Cierpi na uporczywe objawy CovidPowiedział: Elysee. Szpital Foch ustanowił skoordynowaną opiekę na wielu oddziałach w celu diagnozowania i leczenia długoterminowego COVID-19, stanu, którego przyczyny są nadal słabo poznane. Omówi z lekarzami, pielęgniarkami i fizjoterapeutami, którzy leczą tych pacjentów. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) u jednej czwartej osób z wirusem Covid objawy utrzymują się przez miesiąc, a co dziesiąta osoba doświadcza objawów po trzech miesiącach.

16 x 55

Irak przekracza milion zanieczyszczeń. Liczba przypadków COVID-19 przekroczyła w środę milion w Iraku, niezrównaną liczbę w świecie arabskim, zarejestrowaną w kraju liczącym 40 milionów ludzi, który od dziesięcioleci cierpi na niedobór leków, lekarzy i szpitali. Ministerstwo Zdrowia podało, że codziennie przeprowadza około 40 000 badań. Ale to niewielka liczba w kraju, w którym jest kilka miast o liczbie mieszkańców przekraczającej dwa miliony, gdzie gęstość jest wysoka i zawsze się miesza. Irak otrzymał około 650 000 dawek różnych szczepionek, prawie wszystkie w formie darowizny lub darowizny Międzynarodowy Program Covax.

15 x 51

W Niemczech kontrowersyjne zaostrzenie ustawy przeciw COVID-19. W środę niemieccy ustawodawcy przyjęli kontrowersyjną poprawkę do ustawy przeciwko COVID-19, która wzmacnia uprawnienia rządu Angeli Merkel do zaostrzenia walki z trzecią falą pandemii. Ta reforma ustawy o ochronie przed infekcjami, która wymaga automatycznej aktywacji restrykcyjnych ogólnokrajowych restrykcji powyżej określonego progu infekcji, została przyjęta głosami konserwatystów, socjaldemokratów i sojuszników w rządzie oraz większości w parlamencie.

15h05

Dania powraca do atmosfery normalności. A muzea, kawiarnie, bary i tarasy restauracyjne zostaną ponownie otwarte w środę, ogłosili mieszkańcy Dania Uśmiechnij się. W tym kraju, w którym mieszka 5,8 miliona ludzi, liczba nowych przypadków jest czterokrotnie niższa niż w grudniu, kiedy królestwo zostało zamknięte, a szkoły i mniej istotne firmy są teraz otwarte.

13h37

Podróżni z Indii również podlegają obowiązkowej dziesięciodniowej izolacji. Poinformował o tym rzecznik rządu Gabriel Atal na konferencji prasowej w środę Bindi Dodano do listy krajów i administracji podlegających surowszym ograniczeniom wjazdu na terytorium Francji, takich jak Brazylia, Argentyna, Chile I Gujana. Podróż z tych obszarów będzie podlegać obowiązkowej dziesięciodniowej kwarantannie. Ci, którzy go nie przestrzegają, ryzykują grzywną w wysokości 1500 euro.

READ  Afgański samolot wojskowy rozbija się w Uzbekistanie

11 x 54

Demonstracja „przeciw masek” zaplanowana na niedzielę w Górnej Sabaudii została zakazana. „W imię ochrony prawa do zdrowia”Gubernator Haute-Savoie zakazał demonstracji „Maski” Ochrzczony „W imię wolności” Która miała się odbyć w tę niedzielę w Annecy. Poprzednia demonstracja antymask, tym razem, odbyła się za zgodą władz Annecy, Zebrano prawie tysiąc osób.

Putin dąży do uzyskania immunitetu zbiorowego wiosną w Rosji. Prezydent Władimir Putin wygłosił swoje główne doroczne przemówienie na temat stanu narodu w środę, w czasie eskalacji napięć z mieszkańcami Zachodu i przed planowanymi protestami w ponad stu miastach popierających Przeciwnik Aleksiej Nawalny. Głowa państwa wskazała, że ​​jesienią chce zbiorowego immunitetu swojego ludu przeciwko Covid-19. Odebrane „przełom” Naukowiec z jego kraju wymyślił trzy szczepionki: Sputnik vs., Epifacoruna i Kovivac. Według Instytutu Badawczego Gamaleïa, który stworzył szczepionkę Sputnik V, 3,8 miliona ze 146 milionów Rosjan otrzymało dwie dawki w kraju.

11:10

Syria otrzyma pierwsze dawki szczepionek przeciwko Covid-19 w ramach programu Kovacs. W środę północno-zachodni region Idlib otrzyma 58 000 dawek szczepionki AstraZeneca. To pierwsza dostawa szczepionek do Syrii w ramach Z programu szczepień CovaxI Kraj jest nadal podzielony przez wojnę . Celem jest „Szczepienie 20% populacji do końca 2021 r.” W całym kraju Mahmoud Daher, urzędnik WHO z siedzibą w Gaziantep, tureckim mieście niedaleko granicy z Syrią. Oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach Syria otrzyma 912 000 dawek tej szczepionki na tereny północno-wschodnie kontrolowane przez rząd i Kurdów.

10h30

Covid-19: Koniec 10-kilometrowego limitu 2 maja i otwarcie tarasów w połowie miesiąca? Według BFM TV, zarząd planuje znieść zakaz wyjazdu Ponad 10 km od jego domu Od wieczora 2 maja niektóre obiekty, w tym stoiska, mogą być ponownie otwarte od poniedziałku 17 maja. Związana kaczka Wskazuje na otwarcie kin, muzeów i teatrów w tym dniu w skali 35% ich zwykłej widowni. Raczej to prezydent chce otwierać wszystkie miejsca kultury, a nie być kategorycznym., Wskazuje źródło w zarządzie telewizji BFM. zawołaj go paryski Ale Mattignon nie potwierdza na tym etapie harmonogramu demontażu, że źródło bliskie władzy wykonawczej przekazało AFP.

READ  David Cameron obiecuje, a Finlandia zamyka granice

9h50

Nowa tablica ochrony zdrowia w środę rano. Na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego prezydent Emmanuel Macron spotyka się w środę z nową Radą Obrony. Od początku kryzysu zdrowotnego Rada gromadzi ministrów i szefów kluczowych departamentów rządowych zajmujących się zarządzaniem epidemią Covid-19 w celu omówienia rozwoju epidemii i działań, jakie należy podjąć. Walcz z wirusem. W nowym programie rady: Powrót do szkoły, Wewnętrzny stół do ponownego otwierania Albo kampania szczepień.

9:30

Burmistrz Nicei mówi, że jest gotowy na przyjęcie dawek Sputnika, gdy tylko otrzyma zielone światło od władz europejskich. W wywiadzie dla Senatu w środę burmistrz Nicei, Christian Estrozzi, powtórzył, że otrzymał zamówione wcześniej dawki Szczepionka rosyjskiego Sputnika. „Wszystko gotowe”, Podkreślił, zanim wskazał, że gwarantował go rosyjski rząd „Kilkadziesiąt tysięcy dawek”. Zostaną dostarczone w ciągu następnych dni, jeśli walidacja stosowania tej szczepionki w Europie zostanie zweryfikowana przez władze sanitarne na kontynencie.

9h02

Specjalista chorób zakaźnych Karen Lacombe uważa, że ​​jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o upadku epidemii. istnieć „Spowolnienie wzrostu liczby spraw” W środę, przez mikrofon France Info, specjalistka chorób zakaźnych Karen Lacombe. Ale według niej mówić „Spadek epidemii”, Tak jak on Minister Zdrowia Olivier Ferrand W gazecie Telegram wtorek „Bardzo podekscytowany”. L’infectiologue A. „Aż trudno uwierzyć, że poziom epidemii zmienił się dramatycznie”. Do połowy maja, kiedy rząd będzie chciał złagodzić pewne ograniczenia zdrowotne. „Indyjska alternatywa pojawi się we Francji. To kwestia dni”., Ostrzega.

8h21

W Gujanie szczepienia spadają, mimo że są otwarte od ponad 30 lat, a czasem ponad 18 lat. „Mamy więcej dawek niż próśb”. W Gujanie władze zdrowotne potępiają słabe poparcie ludności dla szczepień przeciwko Covid-19, Natomiast częstość występowania wariantu brazylijskiego gwałtownie rośnie. Szczepienie zostało przedłużone w zeszłym tygodniu dla osób w wieku powyżej 30 lat, a 7 268 Gujańczyków otrzymało w poniedziałek dwie dawki szczepionki Pfizer (jedyna dawka podana w Gujanie), zgodnie z ostatnimi oficjalnymi danymi. Ponieważ połowa populacji ma mniej niż 25 lat, a od 2020 r. Region odnotowuje jeden z najniższych wskaźników śmiertelności na populację Covid we Francji (98 zgonów na 300 000 mieszkańców).

8:10

„Pokolenie Covid”: Terra Nova jest liderem w walce z porzucaniem przez młodzież. Masowe wdrażanie uczenia się poprzez wykorzystanie technologii cyfrowej do elastycznego uczenia się zdalnego: Terra Nova Research Center wprowadziło metody w opublikowanym w środę raporcie, aby zwalczać wycieki O młodych ludziach dotkniętych kryzysem Covid. „Duch pokolenia Covidów jest bardzo obecny”. Autorzy lamentują, Olivier Varon z CNAME i Marc François Minot Mahon, prezes Galileo Global Education, wiodącej europejskiej prywatnej firmy szkolnictwa wyższego.

READ  Urzędnik Hamasu ostrzega, że ​​zlokalizowanie zakładników zajmie trochę czasu

8h07

Szczepionka: Z powodu braku porozumienia z Unią Europejską Valneva zwraca się do rozmów między poszczególnymi krajami. Laboratorium francusko-austriackie Valneva W środę powiedział, że przejdzie do rozmów między krajami, aby wprowadzić kandydat na szczepionkę przeciwko Covid-19. Wierząc, że rozmowy z Unią Europejską tak nie wyglądały „Niezwykły postęp” Jak dotąd Valneva – która na początku kwietnia ogłosiła pozytywne wstępne wyniki pierwszej fazy badań klinicznych nad potencjalną szczepionką – wskazuje, że w rezultacie nie poda „Priorytetem są główne dyskusje dotyczące zamówień, które toczą się obecnie z Komisją Europejską”.

8h02

Dla 79% Francuzów szczepienia powinny być traktowane priorytetowo. Profesorowie i wykładowcy powinni mieć możliwość szczepień jako priorytet, zgodnie z opublikowanymi w środę szacunkami 79% Francuzów ankietowanych przez OpinionWay ze Snes-FSU. Tak Szczepienia „niestandardowe pudełka” Otwarte od tego weekendu dla nauczycieli w wieku powyżej 55 lat, osoby poniżej 55 roku życia będą musiały poczekać do połowy czerwca zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Dla 75% ankietowanych ten harmonogram jest „za późno”.

7 P10

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Liczba kibiców krajowych zostanie ustalona na czerwiec. Japońskie media podały w środę, że organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio mogą opóźnić decyzję o tym, ilu widzów mieszkających w Japonii może przebywać na obiektach zawodów do czerwca, w związku z wybuchem epidemii, który pogorszy się do mniej niż 100 dni po wydarzeniu. Komitet Organizacyjny Tokyo 2020 zdecydował już o zakazie widzów Przyjechał z zagranicy, aby wziąć udział w grach, które zostały przełożone w zeszłym roku z powodu wirusa Corona. Miał głosować na lokalnym mierniku widowni w kwietniu.

7h07

Mroczny rekord w Indiach, z ponad 2000 zgonów Covidów w ciągu dwudziestu czterech godzin. W Indiach odnotowano w środę ponad 2000 zgonów z powodu Covid-19 – co daje łączną liczbę zgonów w wyniku epidemii do 182 553 zgonów w kraju – i prawie 300 000 nowych przypadków w ciągu 24 godzin, co jest jednym z najwyższych dziennych wskaźników na świecie od początku. Rozprzestrzenianie się epidemii według oficjalnych danych. Ogółem zostało zarażonych 15,6 miliona Indian.