Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: Co to jest TROD? Czy ten test zapobiega drugiej dawce szczepionki?

Wkrótce nowy w ośrodkach szczepień przeciwko Covid. Szybkie testy serologiczne, zwane TROD, zostaną zaoferowane w czerwcu Francuzom przychodzącym po pierwszą dawkę. Służą do identyfikacji ewentualnego wcześniejszego skażenia koronawirusem i wykluczają osoby, które dały wynik pozytywny z drugiego wstrzyknięcia.

Jak działa TROD?

TROD to badanie krwi. Z czubka palca pacjenta pobiera się kroplę krwi. Po piętnastu minutach wynik spada. Jeśli wynik jest pozytywny, oznacza to, że dana osoba ma przeciwciała przeciwko Covid-19, a zatem miała już kontakt z wirusem.

Jaki jest pożytek z TROD?

A Naczelny Urząd Zdrowia w opinii wydanej 11 lutego wskazał, że jednorazowa dawka Serum Było to konieczne dla osób już zarażonych Covid-19 – zanieczyszczenie, które należy udowodnić metodą PCR lub testem antygenowym.

Tyle że nie wszyscy ludzie, którzy już zostali zarażeni, wiedzą o tym, POTWIERDZA w Jego najnowsze rekomendacje, opublikowany w czwartek. A organ publiczny musi przytoczyć liczby: Instytut Pasteura szacuje, że 23% populacji francuskiej stolicy jest już zarażonych Covid-19, podczas gdy tylko 8% zostało wykryte poprzez reakcję łańcuchową polimerazy lub test antygenowy.

Tu właśnie wkraczają TRODy. Mogliby „udostępnić szczepienie szybciej wielu osobom bez znanej historii zakażenia wirusem, a w nadchodzących tygodniach wydać dużą liczbę pudełek ze szczepionkami” – wyjaśnia w ogłoszonej w czwartek decyzji HAS o tych testach, które już zostały przeprowadzone. dostępny w aptekach od lipca ubiegłego roku.

Jak wpłyną na kampanię szczepień?

Minister zdrowia Olivier Veran wskazał w środę wieczorem na tablicy informacyjnej gazety 20 Hours of TF1, że ośrodki szczepień będą wyposażone w szybkie testy serologiczne „w czerwcu”. HAS zalecił, aby była ona bezpłatna i opcjonalna, a faza beta została wdrożona w kilku ośrodkach „przed wdrożeniem na dużą skalę”.

Konkretnie, po przybyciu do centrum szczepień będzie ona oferowana tylko osobom przychodzącym, aby otrzymać pierwszą dawkę surowicy, TROD, którą należy podać tuż przed wstrzyknięciem. Następnie, po 15-minutowym okresie obserwacji po szczepieniu, pacjent otrzyma wynik testu. Jeśli okaże się, że jest pozytywny, wizyta na drugą dawkę zostanie odwołana, a osoba zostanie uznana za w pełni zaszczepioną.

Dlaczego publikujesz tylko teraz?

Twierdzi, że gdyby tylko dzisiaj, pięć miesięcy po rozpoczęciu kampanii szczepień, zalecił zastosowanie tych testów we francuskiej strategii szczepień, to nie jest to przypadek. Zbliżamy się do etapu kampanii szczepień skierowanej do większej liczby osób Młodość– wyjaśnił w czwartek na konferencji prasowej szef HAS Dominique Le Golodic. Lub opinii publicznej, która prawdopodobnie cierpiała na bezobjawową chorobę i w ten sposób zachorowała, nie zdając sobie z tego sprawy.

READ  Ogromna kometa Bernardinelli-Bernstein eksploduje w całym Układzie Słonecznym