Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

5 zdjęć klikniętych przez astronautów na stacji kosmicznej

astronauci NASA Mark Vande Hei i Shane Kimbrough mieszkają obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oni i ich koledzy z drużyny są nieustannie witani scenami z Ziemi, o których tylko śmiertelnicy mogą marzyć. Ostatnio astronauci mogli robić niesamowite zdjęcia naszej planety i dzielić się nimi z innymi Ziemianami Świergot. Podzielili się zdjęciami Himalajów i Turynu we Włoszech, widzianych z kosmosu. Oto kilka najnowszych zdjęć udostępnionych przez astronautów ISS:

Hei udostępnił zdjęcie Himalajów kliknięte z kosmosu na swoim koncie na Twitterze. Oszałamiający obraz przedstawia Himalaje w „jasny, jasny dzień”. Dodał, że nie może się nacieszyć tymi zdjęciami.

Podczas gdy Hei udostępnił zdjęcie ośnieżonych gór, Kimbrough zachwycił Włochów tym zdjęciem, które udostępnił. Opublikował zdjęcie Turynu w północnych Włoszech widzianego z kosmosu. Wydaje się, że jest ciemno, ponieważ na zdjęciu świecą światła. Kimbrough potwierdził to, mówiąc „Buona Notte Italia! (Dobranoc Włochy)”.

Kimbrough opublikował również zdjęcia z Montrealu w Kanadzie wyjaśniające widzom, jak rozpoznać placówkę Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA) w nagraniu. Kilka osób komentowało swoje tweety, ciesząc się pięknymi zdjęciami z kosmosu.

Inny astronauta, Thomas Bisquet, przebywający obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, często udostępnia zdjęcia miast i regionów z kosmosu. Niesamowite zdjęcie egipskiej stolicy Kairu zostało niedawno udostępnione przez Pesquet w ramach Serie #MiastaNocą.

Oficjalna pięść NASA udostępniła również zdjęcie Stambułu w Turcji, gdzie miasto można zobaczyć świecące w nocy. Zdjęcie wykonano z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na orbicie 263 mil nad Morzem Czarnym.

Hei jest astronautą NASA, który przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną 9 kwietnia. Shane Kimbrough, inny astronauta NASA, przybywa na stację z astronautą ESA Thomasem Bisquetem na końcu Avril.

READ  W którym momencie we Francji handluje się różnymi odmianami brazylijskimi?

.

45 sekund To nowy sposób, możesz podzielić się naszym artykułem w sieciach społecznościowych, aby dać nam impuls. 🙂

  • LEGO®-City Lunar Space Station Zabawka budowlana na 6 lat, 412 sztuk 60227

    W zestawie 4 minifigurki LEGO City: astronauta i 2 członków załogi oraz robot. Stacja satelitarna składa się z 3 zdejmowanych jednostek ze zdejmowanymi sufitami: meblościanki z bieżnią, łóżkiem antygrawitacyjnym i ekranem TV, jednostki laboratoryjnej z lekkimi klockami i narzędziami badawczymi, mebla kuchennego z roślinami i piecem do pizzy, jak również a także centralna śluza powietrzna. Jednostki można montować na różne sposoby wokół lub nad centralną śluzą powietrzną. Ta inspirowana NASA zabawka zawiera również odłączanego satelitę ze składanymi panelami słonecznymi, a także odłączany wahadłowiec kosmiczny ze schowkiem i otwartym kokpitem. Akcesoria: zestawy naprawcze, pizza, dwie geody z niebieskimi kryształami (nowość na czerwiec 2019 r.), hełm z niebieskim wizjerem i kombinezon EVA ze złotym wizjerem, a także przekładka z klocków. Aplikacja LEGO Life zapewnia dostęp do intuicyjnych instrukcji budowania Instructions PLUS. Ci budowniczowie, nawet najmłodsi, towarzyszą w procesie budowania, dzięki funkcjom powiększania, przesuwania i trybu ducha, aby wizualizować ich dzieła. Aplikację LEGO Life można pobrać ze sklepu Android lub iOS App Store. Aby móc się zalogować, wymagana jest zgoda rodziców. Ta zabawna stacja kosmiczna do zbudowania to świetny prezent dla dzieci. Prom ma ok. 4 cm wysokości, 12 cm długości i 12 cm szerokości. Satelita ma ok. 3 cm wysokości, 5 cm długości i 17 cm szerokości. Szafka kuchenna ma ok. 7 cm wysokości, 13 cm długości i 8 cm szerokości.