Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwóch astronautów wyrusza w kosmos pod okiem Thomasa Bisqueta

Kosmonauci Oleg Novitsky i Piotr Dubrovnik przeprowadzili w środę zadziwiający spacer kosmiczny, który trwał ponad siedem godzin.

Dobry dzień pracy. Przez siedem godzin i 19 minut dwóch kosmonautów z Rosyjskiej Agencji Kosmicznej pracowało w środę poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), przeprowadzając różne operacje konserwacyjne. Inżynierowie lotu Expedition 65, Oleg Novitsky i Piotr Dubrownik, otworzyli śluzę o 5:53 czasu francuskiego, aby rozpocząć pracę. Duet przeniósł się w pustkę kosmosu, by wydobyć dok Pirs, który w przyszłości zostanie zastąpiony przez jednostkę Nauka Laboratory. Pirowie mają się rozdzielić tego lata, około dwóch dni po wystrzeleniu Nauki z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.

Thomas Pesquet wsadził go w jedno z okien Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, grając paparazzi. „Ci, którzy uważają, że spacery kosmiczne nie są straszne, podnieście ręce! Robiąc to zdjęcie Pewtera kołyszącego się na końcu Streli (mechanicznego dźwigu obsługiwanego przez Olega), powiedziałem sobie, że ma dobre serce! „, powiedział. Oddalona o 400 km Ziemia pod butami astronautów rozpędzała się z prędkością 28 000 km/h. „To niesamowite doświadczenie latania” – stwierdził Thomas Pesquet podczas komentarza. Został również wypuszczony w próżnię kosmiczną 13 stycznia 2017 r. W celu konserwacji. Teraz przynieś nam kultowe selfie.

Czytać:Thomas Pesquet wykonał pierwszy spacer kosmiczny

Francuz za kilka dni będzie musiał też założyć kombinezon „spacer kosmiczny”. NASA planuje dwa nowe spacery kosmiczne 16 i 20 czerwca. W przypadku tych lotów oczekuje się, że astronauci NASA Shane Kimbrough i Europejska Agencja Kosmiczna Thomas Bisquet będą kontynuować swoją starą pracę polegającą na instalowaniu nowych paneli słonecznych poza stacją kosmiczną. Zapasy dla tych lotów dotrą na Międzynarodową Stację Kosmiczną w tym tygodniu podczas misji zaopatrzenia w ładunki obsługiwanej przez SpaceX.

READ  Najpiękniejsze zdjęcia w następnym terminie

Jakiekolwiek klonowanie jest zabronione