Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontrowersyjne eksperymenty z koronawirusem finansowane przez Stany Zjednoczone? – początek

SprawdźAktualności

Ten artykuł jest zarezerwowany dla subskrybentów

Dokumenty uzyskane przez The Intercept potwierdzają, że fundusze federalne USA sfinansowały badania, które doprowadziły do ​​powstania bardziej zjadliwych wirusów nietoperzy w laboratorium w Wuhan. Chociaż te nowe elementy nie są bezpośrednio związane z wirusem odpowiedzialnym za Covid, budzą pytania dotyczące przejrzystości władz.

Pytanie od Abla 9 września 2021 r.

dzień dobry,

Twoje pytanie jest aktualne O artykule opublikowanym 7 września. przez amerykańskie media śledcze Przechwycić, w szczególności w odniesieniu do tego, czy dostarcza to nowych elementów dotyczących pochodzenia wirusa Sars-Cov-2, odpowiedzialnego za Covid-19.

jak SprawdźAktualności Wielokrotnie wyjaśniał to jasno, ponieważ uczeni rozważają różne potencjalne źródła Od pierwszych miesięcy epidemii. La piste privilégiée par de nombreux scientifiques a longtemps été, et reste, celle de la zoonoose: le virus serait passé de l’animal à l’homme et se serait adapté à lui (lors d’un contact entre un animal humainage et un for przykład). Jedyny problem: nikt jeszcze nie odkrył wirusa wystarczająco bliskiego SARS-CoV-2 w naturze, aby wesprzeć ten postęp (najbliższy znany wirus, RaTG13, ma z nim tylko 96,1% podobieństwa), pomimo intensywnych kampanii badawczych. Jest to porażka, która podsyca myśl, że szczep wirusa nie znajduje się w badanym regionie. Gdzie w takim razie patrzysz? Wszystkie oczy skierowane są na Instytut Wirusologii Wuhan. wirus koronowy chiny stany zjednoczone

READ  Virgin Galactic odsprzedaje bilety kosmiczne po 450 000 USD za miejsce