Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Szczęśliwi” i „zdrowi” amerykańscy turyści kosmiczni

Misja Inspiration4 została specjalnie zaprojektowana, aby zbadać wpływ kosmosu na tę załogę złożoną z hobbystów.

Czterech amerykańskich turystów kosmicznychW dobrym zdrowiu, szczęśliwy i odpoczywaj w pokojuW statku kosmicznym SpaceX firma powiedziała w czwartek na swoim pierwszym przystanku od startu w noc poprzedzającą ten historyczny lot kosmiczny.

załoga “Okrążył Ziemię 5,5 razy, przeprowadził pierwszą rundę badań naukowych i zjadł kilka posiłkówFirma założona przez Elona Muska powiedziała na Twitterze przed pójściem spać. Ten ostatni wskazał na swoim koncie na Twitterze, że rozmawiał z załogą i że „Wszystko dobrze».

Teraz dołączą do kopuły kapsuły Dragon, masywnej szklanej kopuły zainstalowanej, aby zapewnić pasażerom 360-stopniowy widok na pustkę kosmosu, która zastępuje system zwykle przeznaczony do dokowania z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Miliarder Jared Isakman, asystent medyczny Hayley Arsenault, inżynier pokładowy Chris Sembrowski i nauczyciel nauk ścisłych Sian Proctor, krążą po orbicie około 590 kilometrów nad poziomem morza. Wszyscy są nowicjuszami w kosmosie.

Zobacz też – SpaceX: Przeżyj na nowo start pierwszych czterech amatorskich turystów kosmicznych

Udowodnienie, że podróże kosmiczne są dostępne dla jak największej liczby osób

Misja o nazwie Inspiration4, która orbituje daleko poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną (około 400 kilometrów nad poziomem morza), jest pierwszą, która udaje się w kosmos od czasu misji naprawy Teleskopu Hubble’a w 2009 roku. Jej celem jest zebranie 200 milionów dolarów dla St. Jude Children’s Hospital i badanie wpływu przestrzeni kosmicznej na tę całkowicie amatorską załogę astronautów.

Jednak ostatecznym celem jest udowodnienie, że podróże kosmiczne są dostępne dla jak największej liczby osób – nawet jeśli są one na razie zarezerwowane dla najbogatszych – podczas gdy USA i prywatne firmy, takie jak SpaceX, postawiły na turystykę kosmiczną. Misja SpaceX kończy lato naznaczone lotem miliarderów nad ostatnią granicę: najpierw Richard Branson 11 lipca na pokładzie statku kosmicznego Virgin Galactic, a kilka dni później Jeff Bezos ze swoją firmą Blue Origin.

READ  Perseidy: jak prawidłowo obserwować szczyt gwiazdy meteoru dzisiejszej nocy

Ale te dwa pierwsze loty zapewniły załodze zaledwie kilka minut nieważkości w porównaniu z trzema pełnymi dniami, jakie turyści SpaceX mieli wylądować w sobotę u zachodniego wybrzeża Florydy.

Zobacz też – Wspaniałe zdjęcia rakiety SpaceX oświetlającej niebo w Orlando