Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolarstwo: powrót do zwycięstwa superbohatera Fabio Jacobsena – rts.ch

Holender Fabio Jacobsen (Dekoninck) wrócił do zwycięstwa, niecały rok po swoim strasznym upadku w Tour of Poland. Rozpocznij drugi etap Tour de Wallonie w Zolder.

Jacobsen pokonał Kolumbijczyka Fernando Gavirię, aby osiągnąć ten długo oczekiwany sukces podczas drugiego etapu Tour de Wallonie w Belgii.

Kolarz miał umrzeć 5 sierpnia w Katowicach podczas pierwszego etapu Tour of Poland, po tym jak został zmiażdżony w wyścigu przez rodaka Dylana Groenwegena (Jumbo). Musiał zostać wprowadzony w sztuczną śpiączkę i miał 5-godzinną operację na głowie, zanim mógł dojść do siebie. Ta jesień uchroniła go od rywalizacji aż do kwietnia ubiegłego roku. Jeśli chodzi o zawodnika Jumbo-Visma, to od 9 miesięcy był wyłączony z powodu niebezpiecznego sprintu.

Zwycięzca Groenewegen w pierwszym etapie

Holenderski sprinter Dylan Guenwegen (Jumbo) zwyciężył we wtorek podczas pierwszego etapu Tour de Wallonie, który między Genapé a Heron przebiegł ponad 182 km.

Losy Groenewegena i Jakobsena wydają się być ze sobą powiązane: obecnie zajmują one pierwsze i drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

agencje / czw

READ  Jean Boileau, po czterech tygodniach zawieszenia przez Juliana Marchanda: „Opłakiwałem go i poczucie niesprawiedliwości”