Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Know-how, car i miłość… 5 najlepszych dobrych wiadomości na ten tydzień w Oksytanii

Uciekający kanibal, Gaspard Uliel, który znika, i środowisko pełne zanieczyszczeń… Nie jest łatwo chcieć śledzić tak ponure wiadomości. Ale życie nie jest tak szare, jak myślisz! Zwłaszcza, gdy w telewizji honorowana jest lokalna wiedza, gdy animowany film z Tuluzy może wygrać Cezara lub gdy znajdziesz miłość podczas gry w ucieczkę… Zachowaj dobre wieści tygodnia dzięki niezależna opinia.

Uhonorowanie rzemieślników, restauracji i piekarzy

Nasi lokalni rzemieślnicy zostali uhonorowani w tym tygodniu o niezależna opinia. Przede wszystkim z przejściem Browarnictwo Dzień „Najlepszej Piekarni we Francji” m 6. to jest Czwartek, 20 stycznia o 18:30Widzowie mogli to odkryć Romain Courbet i Nicolas Costis. Skorzystali z okazji, aby odkryć swoje metody pracy, ale także nowy przepis stworzony specjalnie na potrzeby spektaklu: The Probaka. To „bogate w piwo babka (polska brioche) nabijana papryką, malinami i prażonymi orzechami laskowymi”.

>> czytać : Tuluza: „Brewlangerie” na M6 w programie „Najlepsza piekarnia we Francji”

Wielki hołd dla lokalnych rzemieślników: palacz, wytrawny kucharz, rolnik… Nie pojawili się w telewizji, ale siedmiu rzemieślników z Oksytanii zostało uznanych przez szefów założycieli za „producentów rzemieślniczej jakości”. Wyższa Szkoła Kulinarna we Francji.

>> czytać : Siedmiu prowansalskich rzemieślników uznanych przez Culinary College of France

W centrum uwagi są również dwie restauracje w Tuluzie: według La List 2022 restauracje Michele Saran i Py-r należą do najlepszych na świecie. Dwie restauracje z gwiazdami wślizgują się do Pink City, razem z Gagnaire i Troisgros.

>> czytać Tuluza: Michel Sarran i Py-r należą do najlepszych restauracji na świecie

Po bardzo suchym lecie 2020 roku rozpoznano stan klęsk żywiołowych

Ofiary dotkliwej suszy w lato 2020 Ta wiadomość powinna odpocząć. piątek 14 stycznia 2022Po półtora roku Rozpoznano sytuację klęski żywiołowej Dla niektórych gmin Haute-Garonne.

Z rozkazu ministerialnego 21 grudnia 2021 r. został opublikowany w Dzienniku Urzędowym 14 stycznia 2022 r.Potwierdzono zjawisko „różnych ruchów ziemi po suszy i nawodnieniu gleby”. Uznanie to dotyczy ludności, która doświadczyła katastrofy związanej z ostrą suszą w Od 1 lipca do 30 września 2020.

READ  „maksymalna intensywność” walk na wschodzie kraju; Kijów żąda więcej broni od mieszkańców Zachodu

>> czytać : Haute-Garonne: Po bardzo suchym lecie 2020 roku rozpoznano stan klęsk żywiołowych

Belle, animowany film Studio Toulouse TAT jest w drodze do Césars

Wiadomość spadła. Zespół Cesara ujawnił listę prac kwalifikujących się do selekcji 2022. „Belle”, najnowsza animacja artysty Juliana Fourniera Oparte na produkty tat Jest częścią. będzie konkurować z 450 więcej filmów, który jest również uznany za kwalifikujący się przez Sekretariat Akademii. Wszystkie osiągnięcia w bieganiu są dystrybuowane w 24 klasy Cezara.

Jest to najchętniej oglądany francuski film animowany w kinach od ponad dwóch i pół roku. © TAT Productions

Film animowany będzie mógł spróbować szczęścia Cztery różne kategorie Cezar. to z Najlepszy pierwszy film, najlepszy film animowany, ale także od Najlepsza oryginalna muzyka i najlepszy dźwięk. Aby zdecydować, który z tych filmów wygra drogocenny sezam, głosy 4400 wyborców Od Académie des César do dnia D. Wyrok podczas ceremonii 25 lutego.

>> czytać : Bell, film animowany ze studia TAT w Tuluzie w drodze do Cezarów

Cały dom na otwarcie pierwszego Five Guys Dexeta

Five Guys otwiera się w poniedziałek 17 stycznia o godzinie 11:00. Po Bayonne w grudniu ubiegłego roku zaczęła pojawiać się amerykańska sieć restauracji Blagnac, na północny zachód od Tuluzy. To już 24. lokal we Francji dla marki specjalizującej się w „wykwintnych” burgerach, ale pierwszy w Oksytanii.

Restauracja powitała pierwszych klientów w poniedziałek 17 stycznia 2022 r. pod adresem 1, rue Gustave Flaubert Zac, w Blagnac. Mieszkańcy Tuluzy mogą wreszcie cieszyć się „najlepszym burgerem na świecie”, według byłego prezydenta USA, Barack Obama.

>> czytać : W pobliżu Tuluzy: Full house na otwarcie pierwszego Five Guys D’Occitane

Pierwsza gra ucieczki, aby znaleźć miłość?

co jeśli bym się spotkał? Miłość podczas gry ucieczki ? To właśnie zaoferuje firma Zmysły taktyczneZnajduje się w pobliżu Place Dupuy. Na początku wciągającej gry ucieczki, gra w ucieczkę stanowi wyzwanie sama w sobie Zachęcanie do romantycznych spotkań Single z Różowego Miasta. Innowacyjna koncepcja, która potrafi poruszyć serca w czasie, gdy spotkania są utrudnione ze względu na kryzys zdrowotny. Uruchomienie w lutym 2022.

READ  Wojna daje Polsce i Ukrainie szansę na uporządkowanie swojej trudnej przeszłości - EURACTIV.pl

Gra ucieczki Tactisens niedaleko Place Dupuy została ponownie otwarta w czerwcu 2021 r. © Mind Story SARL

w paski z połowa lutegoEscape Dating będzie kręcił się wokół „wyjątkowych wieczorów przeznaczonych dla grup jednej osoby” czterdzieści osób” wyjaśnia założyciel. W te wieczory, wyznaczone „niektóre piątki od 19:00 do 23:00”, będą Specjalnie zaprojektowany przez algorytm Gdzie serca są zaproszone tylko do spotkania ich alternatywnego ego. W ten sposób uczestnicy znajdą lub odkryją Dr WinderGłówny bohater w grze ucieczki. Znalazłszy formułę życia wiecznego, w misji „Teoria Windara” naukowiec ogłosił, że w końcu znalazł formułę prawdziwej miłości.

>> czytać : Toulouse: Odkryj pierwszą „grę ucieczki”, aby znaleźć miłość