Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiedy przybędą kolejni kosmiczni turyści?

Turystyka kosmiczna będzie kontynuowana w nadchodzących miesiącach. Do stycznia 2022 r. obejmie trzy misje dla początkujących wraz z większą liczbą doświadczonych astronautów.

Nie można zaprzeczyć, że rozpoczęła się nowa era turystyki kosmicznej. Po pierwszej dekadzie XXI wieku Kto widział siedmiu cywilów przybywających na Międzynarodową Stację Kosmiczną?Inicjatywy mnożą się od kilku miesięcy. Było takie cudowne Jeff Bezos Z Blue Origin i tuż przed nim Richard Branson Przeniesione przez Virgin Galactic. Ale przede wszystkim było Inspiracja 4.

Przez trzy dni czterech cywilów mieszkało w kapsule Crew Dragon, która została wysłana na orbitę ziemską przez rakietę SpaceX Falcon 9. Czterech ambitnych astronautów przebyło Międzynarodową Stację Kosmiczną lub Kosmiczny Teleskop Hubble’a na wysokość rzadko osiąganą w historii podbojów kosmosu – z wyjątkiem programu Apollo. że oni Powrót z soboty 18 nocy na niedzielę 19 września 2021 I wszystko poszło dobrze.

SpaceX Elham 4 Hayley
Czy Hayley Arsenault, która wróciła z Inspiration 4, i tak wygląda na trochę zmęczoną? Mógł. // Źródło: SpaceX

Ta nowa era nie zakończy się natychmiast: prawdę mówiąc, może się nie zamknąć ponownie – z wyjątkiem wyobrażenia sobie poważnego incydentu. Zresztą w najbliższym czasie temat podboju kosmosu będzie przerywany nowymi misjami z udziałem cywilów, oprócz zwykłych działań agencji kosmicznych. Stany Zjednoczone nie były wtedy osamotnione. Okazuje się, że turystyka w Rosji również kwitnie.

Turystyka kosmiczna będzie kontynuowana w nadchodzących miesiącach

Tak więc następna rosyjska misja na Międzynarodową Stację Kosmiczną (Sojuz MS-19) będzie miała trzech członków, w tym dwóch cywilów: rosyjskiego reżysera Klima Czebenko i jego rodaczkę aktorkę Julię Peresild. Reżyser zamierza wykorzystać okazję do nakręcenia klipów do swojego filmu wyzwanie. Start rosyjskiej rakiety zaplanowano na początek października, a artyści zostaną tam przez około tydzień.

Trzeci mężczyzna w locie, Anton Czkaplerow, zawodowy rosyjski kosmonauta, nadzoruje startujących. Gdy przyjdą, pocierają ramiona Załoga -3, trzech Amerykanów i Niemiec, wszyscy profesjonaliści. Trzech z nich jest członkami amerykańskiej agencji kosmicznej (NASA), a ostatni jest związany z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

READ  Odkryj najszybszą asteroidę krążącą wokół Układu Słonecznego

Dwa miesiące później odbędzie się kolejna podobna misja: lot Sojuz-MS-20, który zaplanowano na grudzień. Tym razem będzie Przeniesienie bogatego japońskiego biznesmena Yusaku Maezawa Oprócz swojego fotografa Yuzu Hirano, który będzie musiał uwiecznić podróż swojego szefa. Pobyt potrwa również tydzień. Alexander Mysorkin uzupełni załogę. Jest zawodowym rosyjskim kosmonautą.

Yusaku Maezawa
Yusaku Maezawa w wywiadzie. // Źródło: Yusaku Maezawa

Należy zauważyć, że Yusaku Maezawa jest człowiekiem, który za dwa lata ma przelecieć nad Księżycem ze SpaceX i jego nowym statkiem kosmicznym, Statek kosmiczny, który został zaprojektowany i przetestowany w Stanach Zjednoczonych. Jak wszystkim innym ludziom przywiezionym na ISS, zapewnia się im szkolenie (w Rosji lub Stanach Zjednoczonych w zależności od punktu wyjścia), aby nie byli ciężarem dla innych.

W przypadku SpaceX misja Inspiration4 prawdopodobnie przyciągnie innych. Tymczasem amerykańska firma przygotowuje się do lotów mieszanych we współpracy z Axiom Space. Tym samym misja Ax-1 planowana jest na styczeń 2022 r. Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej : Będzie miał trzech cywilów i astronautę. Jesienią 2022 r. będziesz wtedy krążył wokół misji Ax-2 z podobną załogą. Inne wyjazdy zaplanowane na 2023.

Jeśli załoga misji Ax-1 jest zmontowana, misja Ax-2 nie jest jeszcze ukończona. Dźwięki w korytarzu szczególnie ekscytują Toma Cruise’a. Amerykański aktor wkrótce wyruszy w podróż z filmowcem, aby wykonywać akrobacje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. ” NASA podekscytowana współpracą z Tomem Cruisem przy filmie o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej “,” ogłaszać Były szef NASA Jim Bridenstine w maju 2020 r.

Wszystkie te osoby można uznać za astronautów, gdy przekraczają wysokość 100 km: ta arbitralna granica – Linia Karmana – jest osobą, która zwyczajowo, Atmosfera jest oddzielona od kosmosu. Jednak ze szczególnych powodów historycznych Stany Zjednoczone preferowały minimalną granicę 80 km.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja wideo